Euro
10.8401
-0.1%
Dolar
9.3074
-0.25%
Altın
529.81
0%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
589.657
2.36%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetlisi olarak Bakü'ye geldi.
  • AA
  • 12.06.2015 - 12:44

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetlisi olarak Bakü'ye geldi.

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in davetlisi olarak özel uçak "TUR" ile TSİ 10.20'de Bakü'ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı'nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Halef Halefov, Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Alper Coşkun ve ilgililer karşıladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü de #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü de #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü de #3

  AVRUPA OYUNLARI'NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILACAK

  Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı da eşlik etti. Erdoğan, bu yıl ilk kez yapılacak Avrupa Oyunları'nın açılış törenine katıldı.

  ÖĞLE YEMEĞİNE KATILDI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Azerbaycan'daki 1. Avrupa Oyunları Açılış Töreni için Aliyev'in davetlisi olarak Bakü'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli temaslarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda Aliyev ve eşi Mihriban Aliyev'in, konuk cumhurbaşkanları ve devlet başkanları onuruna verdiği yemeğe katıldı. Erdoğan, yemeğin ardından Aliyev ile baş başa görüştü. Haydar Aliyev Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, 1 saatten fazla sürdü.

  TÜRKMEN MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

  Erdoğan daha sonra, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhammedov ile bir araya geldi. Four Seasons Oteli'ndeki görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü de #4

  PUTİN'LE GÖRÜŞECEK

  Erdoğan, Bakü'de düzenlenecek olan 2015 Avrupa Oyunları'nın açılış törenlerine katıldıktan sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de önemli bir görüşme gerçekleştirecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü de #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir