Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında

BAYKAR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, 18 Ekim günü, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA’ların öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna Fatih Camii’nden uğurlandı.

72 yaşında hayatını kaybeden Bayraktar, Sarıyer aile kabristanlığına defnedildi.

TAZİYE ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 günlük Afrika ziyaretleri kapsamında ülkede olmadığı için Bayraktar’ın cenaze törenine katılamadı.

Özdemir Bayraktar’ın vefatı nedeniyle büyük üzüntü yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden  1. Su Şurası Kapanış Merasimi'ne canlı bağlantı ile katılmasının ardından, Hadımköy'deki BAYKAR fabrikasına taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında VİDEO

“DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL EDEN KAHRAMANLARSINIZ”

Bayraktar ailesine taziyelerini ilettikten sonra Baykar tesislerinde çalışanlara hitap etti. Kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’nin 22. yüzyıla yürüyüş yolunda dünyaya örnek teşkil eden kahramanlarsınız. Attığınız adımlarla ürettiğiniz şu İHA-SİHA’larla adınızdan sadece bu yıl değil bundan sonraki yıllarda da hep bahsettireceksiniz. Bu işin bu sürecin kahramanı Allah rahmet etsin Özdemir Bayraktar ağabeyimizdi. Benim 40 yıla yakın bir mazim var. Biz beraber siyaset yaptık, il başkanıydım, o da benim il yönetim kurulundaydı. Özdemir Bey çok nüktedandı. Sizlerle fırsat buldukça paylaşmıştır. Az önce içeride kardeşlerine ve çocuklarına da onu söyledim. Bu ifadelerini bunların muhakkak kitaba almalısınız ve bir hatıra olarak inşallah bunu da yayınlamalısınız. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri, bu eserler Özdemir Bey, ülkemizin geleceğine evlatlarıyla, kardeşleriyle beraber çok büyük bir eser bıraktı. Mutluyum, Afrika’ya çıkarken hastanede ziyaretine gittim. O ziyarete gittiğimde kendisiyle elhamdülillah helalleşme fırsatı bulduk, öyle ayrıldık. Bu da beni mutlu eden bir durumdur. Bir dünürün, ağabeyim, kardeşim olarak bunu da kendisiyle gerçekleştirdiğim için mutluyum. Tarih, Özdemir Bayraktar’ı inanıyorum ki, sizlerle beraber bayraklaştırarak anacaktır. Sizler onun kahramanlarısınız. Onlarla beraber bu mücadeleyi, kahramanlığı birlikte yürüttüğünüz sizlerle beraber AKINCI’yı uçurduk, kim bilir daha nice akıncılar inşallah uçuracağız. Temennim odur ki inşallah gökkuşağını da beraber uçururuz. Fazla zamanımız yok, bunları da birlikte uçurmamız lazım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında

"DÜNYA SİZİ TAKİP EDİYOR, İLK 5 DEMİYORUM, İLK 3’ÜN İÇİNDESİNİZ"

Bakın Afrika’da bile gittiğim her yer bizden İHA, SİHA, AKINCI istedi. Şunu bilmelisiniz ki dünyada bu güçler, sizi takip ediyor. İHA’da ne yaptılar, SİHA’da ne yaptılar, AKINCI’da ne yaptılar. Çünkü siz ilk 5 demiyorum, ilk 3’ün içindesiniz. Bu her yiğidin karı değil, er kişinin karı, bunu da gerçekleştirdiğiniz için bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak sizlerle iftihar ediyor, gurur duyuyorum. Şu anda karşımda bin 500 genç mühendis var. Bunlarla beraber elhamdülillah Özdemir Bayraktar ağabeyimizin evlatlarıyla, kardeşleriyle bu muhteşem müessese de yarınlara kalan hoş bir seda var. Bu iş burada kalmamalı, bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla bu yolculuğa devam etmeliyiz. Allah sizlerden razı olsun, Rabbim gayretimiz daim etsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAYKAR fabrikasında