Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
486.439
-2.47%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki, Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı.
  • 03.11.2014 - 10:40
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bezmialem Vakıf Üniversitesi nde #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bezmialem Vakıf Üniversitesi 2014- 2015 Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan, açılış konuşmasında "birlik, barış ve kardeşlik" vurgusu yaptı.

  BEZMİALEM, ÇOK İYİ BİR KAMPÜSE SAHİP

  Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "Bezmialem Üniversitesi'nin sadece sağlık alanında değil birçok alanda faaliyet gösteriyor olmasının üstünde duruyorum. Bezmialem'in çok iyi bir kampüse sahip olması ve çok etkin bir üniversite haline gelmesi bizim için büyük önem arz ediyor. Dünya ölçeğinde saygın bilinen bilim adamlarımız inşallah buradan yetişecektir. 3 Kasım tarihinin benim için farklı bir önemi var.

  KİMSE 12 YIL ÖNCESİNİ DÜŞÜNMÜYOR

  12 yıl boyunca genel başkanlığını yaptığım parti ile sözlerimizin arkasında durarak Türkiye'yi çok farklı alanlara ulaştırdık. Biz daha iyisini yapmalıyız. Kimse tabi 12 yıl öncesini düşünmüyor ve bugüne bakarak eksikleri sayıyor. Vakıf Gureba hastanesinin 12 yıl önceki halini kimse bilmez. Eğitim imkanını fiziken ulaşılamaz olmaktan çıkardık.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bezmialem Vakıf Üniversitesi nde #2

  SAĞLIK BİLİMLERİ ALANINDAKİ İLK ÜNİVERSİTEMİZ

  Anadolu'nun birçok yerinde 110 kişilik sınıflar vardı, İstanbul'da İmam Hatip'te 70 kişilik sınıflar vardı. Şimdi sınıfta sayılar 30'u geçmiyor. Türkiye genelinde 76 üniversitemiz vardı bu sayıyı 175'e çıkardık. Tabi bu da eleştirildi, akademisyeniniz var mı dediler. Dayanışma içerisinde buna da çözüm bulunacak. Tıpta bizim açığımız var mı? Var. Gelin o zaman sağlık bilimleri üniversitelerini kuralım. İlk adımı da burada attık. Bezmialem Üniversitesi bizim sağlık bilimleri alanındaki ilk üniversitemiz olsun dedik.

  SAĞLIK SİSTEMİNİ SİL BAŞTAN YENİDEN KURDUK

  Sorumluluk mevkiine geldiğimizde vatandaşımızın tüm eczanelerden ilaç alabileceği sistemi kurduk. Sağlık sistemini sil baştan yeniden kurduk.

  Erdoğan Doğu'daki bir bayan doktorla olan anısını anlattı İZLE

  BAYAN DOKTOR DOĞU'DA NASIL HİZMET VERECEK

  Bir bayan doktorumuz Doğu'ya gidip orada nasıl hizmet verecek bunlar hain kendi vatandaşlarına ihanet ediyorlar. Kürt vatandaşlarımızın insanca yaşamasının önünü açmıyorlar. İsteseler de istemeseler de oralara hizmet götüreceğiz.

  TOPLUMUN HER BİR FERDİNİ SİGORTA KAPSAMINA ALDIK

  Toplumun her bir ferdini sigorta kapsamına aldık. Hastane ayrımını eczane ayrımını ortadan kaldırdık. Sağlıkta sadece binalar, cihazlar yenilenmiyor, personelimiz artıyor. Daha donanımlı bir nesil arkadan geliyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bezmialem Vakıf Üniversitesi nde #3

  BATI MEDYASININ TAVRINA BAKIN

  Geçen hafta çarşamba günü ilk kez başkanlığını yaptığım MGK toplantısını gerçekleştirdik. Bizim maruz kaldığımız tehditlere maruz kalan başka hiçbir ülke yok. İçeride ve dışarıda terör örgütleri, paralel yapı misali değişik ihanet şebekeleri var. Biz bunlara benzeyen riski kontrol etmekle başa çıkıyoruz. Türkiye'de Gezi olayları yaşandığında Batı'nın batı medyasının tavrına bakın. Türkiye'de askere, polise silah doğrultarak katleden kişilerin gazeteci diyerek nasıl korunduğuna bakın. Sesleri çıktı mı çıkmadı."


  Görüş Bildir