Petrol
110.97
0.25%
Euro
17.4092
0.65%
Dolar
16.3284
1.57%
Altın
967.9
0.17%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.632
2.56%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birleşmiş Milletler'e güvenim yok

  New York Türkevi’nde gazetecilerle görüşen Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD'e yönelik operasyonları değerlendirdi.
  • 24.09.2014 - 05:26
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birleşmiş Milletler'e güvenim yok

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birleşmiş Milletler e güvenim yok #1

  Akşam Gazetesi'nden Mehmet Ocaktan, Erdoğan'ın açıklamalarına köşesinde yer verdi:

  "BM'YE GÜVENİM YOK, BEKLENTİM DE YOK"

  “Evet ABD ve Fransa’nın hava bombardımanları önemli ama bu yöntemlerle terör bitmez. Bakın onların bombaladığı bölgedeki köylerden insanlar akın akın Türkiye’ye kaçıyor. Ama IŞİD o bölgede insanları öldürmeye devam ediyor. Şu ana kadar ülkemize sığınan kardeşlerimizin sayısı 150 bini aştı ve daha da artacak. Ayrıca binlerce Ezidi de yine bize sığındı."

  "Daha önce Suriye’den gelen kardeşlerimiz dâhil bu mültecilerin bize maliyeti 3.5 milyar dolar. Maalesef dünyadan hiçbir yardım yok. BM hiçbir katkı sunmuyor. Açıkçası BM’ye güvenim yok, beklentim de yok. Zaten şu ana kadar ne Suriye’deki katliamlar ne de terör konusunda hiçbir karar alabilmiş değil."

  "SURİYE VE IRAK'TA, ACİL UÇUŞA AYSAK BÖLGELER OLMALI"

  “Amerika diyor ki biz havadan vuralım, bölge güçleri karadan vursun. Eğer gerçekten terör bitirilmek, sonuç alınmak isteniyorsa Irak da Suriye de birlikte düşünülmek zorundadır. Bunun için de Suriye ve Irak tarafında hemen acilen uçuşa yasak bölge ilan edilmelidir."

  "Kaçan insanlara kendi toprakları üzerinde barınabilecekleri bir bölge oluşturulmalıdır. Maalesef bölgedeki kaosun yükü Türkiye’nin omuzlarındadır.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir