Petrol
96.38
1.54%
Euro
18.2972
0.31%
Dolar
17.9317
0.11%
Altın
1.031
0.87%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.760
3.53%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da toplu açılış töreninde konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 06.02.2015 - 14:51

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, New York Times'a yazdığı makalede, "Türkiye'nin otoriterleştiğini, Cemaat'in bir cadı avının kurbanı olduğunu; ülkede demokrasi ve insan haklarının rafa kaldırıldığını" söyleyen Gülen'i ve gazeteyi topa tuttu.

  Gülen için "Pensilvanya'daki zat Türkiye'deki bir katılım bankasıyla ilgili makale yazıyor. Sen hoca mısın yoksa banka patronu mu?" ifadelerini kullanan Erdoğan, New York Times'ın ise yönetimine dikkat çekti.

  "O MALUM GAZETENİN PATRONLARI KİM?"

  "O malum New York Times gazetesi.. Acaba patronları kim?" diye soran Cumhurbaşkanı, devamında "Kardeşlerim hesap başka içerden ve dışardan saldırıyorlar, güçlü Türkiye istenmiyor.." şeklinde konuştu.

  New York Times'ın yüzde 80'inin Yahudi işadamları tarafından finanse edildiği biliniyor.

  Erdoğan: O malum gazetenin patronları kim İZLE

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  BURSA'NIN ÖNÜNDE YENİ BİR DÖNEM AÇACAK PROJELER

  "Bugün burada toplam yatırım tutarı 368 trilyon lira olan ve 58 kalem eser ve hizmeti Bursa'ya kazandırıyoruz. Açılış törenini yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.

  Bu eserleri Bursa'mıza kazandıran emeği geçen herkesi tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum. Tabi bir de Bursa'nın önünde yeni bir dönem açacak olan ve inşası süren projelerimiz var. Bursa'yı İzmir'e, İstanbul'a bağlayacak olan YHT çalışmaları devam ediyor. İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün inşası sürüyor.

  29 EKİM'E KADAR YETİŞECEK

  Düşünebiliyor musunuz? Bunlar daha önce hayal bile edilemiyordu şimdi hayata geçiyor. Buraya geldik. Bizim ecdadımız Fatih Sultan Mehmet karadan gemileri yürüttüyse biz de deniz altından Marmaray'ı taşırız.

  Bu yıl sonu itibariyle 29 Ekim'e kadar yetişecek. İstanbul'dan İzmir'e gidiş artık zor olmayacak. Şehir hastanesiyle ilgili çalışmalar, diğer projeler, yatırımlar devam ediyor.

  BURSA İŞGAL EDİLDİĞİNDE...

  İstiklal Savaşı döneminde, Bursa işgal edilince Ankara'da meclisin üzerine kara bir örtü serilmişti. Böylesine derinden etkilemişti. Ne zaman ki düşman işgalinden kurtuldu kara örtü de kaldırıldı. Biz yeniden kara örtüler örtülmesin diye yeni Türkiye diyoruz. Bizim millete hizmetten başka gayemiz, hak davasından başka davamız yoktur.

  MİLLETVEKİLİ YSK'YA MÜRACAT ETMİŞ

  Ankara'da, milletin evinde toplantılarla bir araya geliyoruz. Dertleri, sıkıntıları dinliyoruz. Vatandaşlarımızla buluşup hasret gideriyoruz. Cumhurbaşkanı'nın bu ziyaretlerinden rahatsız olanlar var. Geçenlerde bir milletvekili YSK'ya müracat etmiş. Cumhurbaşkanı seçime kadar mitinglere gitmesin diye. YSK'da tabi reddetmiş. Bunların durumu bu.

  400 MİLLETVEKİLİ

  7 Haziran'da bu ülkede seçim var. 7 Haziran'da biz yeni Türkiye'yi istiyorsak, yeni anayasa istiyorsak 400 milletvekili vermemiz gerekiyor. Kardeşlerim Çözüm Süreci istiyorsak 400 milletvekilini vermemiz gerekiyor ki gümbür gümbür bir parti bunları gerçekleştirebilsin.

  Önümüzdeki hafta Latin Amerika'ya gidiyoruz. Bu seyahatimizde Kolombiya Küba ve Meksika'ya gidiyoruz. Ziyaretlerimize devam edeceğiz. Çünkü pergelin bir ayağı Türkiye'de olacak ama diğer ayağıyla dünyayı dolaşacağız.

  ASIL MESELE SİZİN MEYDANLARDA OLMAMANIZ

  Küresel güç haline gelme iddiasındaki Türkiye'nin Türkiye'de kalma gibi bir lüksü olabilir mi? Yatan oturan değil koşan bir Cumhurbaşkanı olacağız dedik buna layık olmamız lazım. Şimdi verdiğim sözü yerine getiriyorum. Ankara'da oturup sadece evrak imzalayan bir Cumhurbaşkanı olursam size ihanet etmiş olurum. Cumhurbaşkanı meydanlara çıkıyor diyorlar asıl mesele sizin meydanlarda olmamanız.

  YOLDAŞLIK EDECEKSENİZ...

  Kirli ilişkilere giren ve bu ilişkileri şuan parlamento içinde de devam eden yapı, böyle bir yapıyla nasıl yoldaşlık edersiniz. Yoldaşlık edecekseniz işte Bursa. Burada Bursalılarla, Erzurumlularla yoldaşlık edin. Çete kurup seçilmiş hükümete, milli iradeye karşı darbe yapmaya çalışanları milletimiz affetmez.

  Çıkıyor bir tane siyasi müdür ben o teröristlerin önünde yürürüm diyor. Eli molotoflu taş sapan var neymiş genç.. Onların önünde yürürüm diyor. Elinde taş sapan varsa milletin evine arabasına her şeye saldırıyordur. Bu ülkenin huzura, refaha ihtiyacı var.

  ELİ MOLOTOFLULARA SAHİP ÇIKAMAYIZ

  Elinde molotofla ülkenin her yerinde terör estiren insanlara sahip çıkamayız bunun bedelini ağır ödedik seyirci kalamayız. Türkiye gelişecek büyüyecek ama bunu hazmedemeyenler var. İçerde de var dışarda da var.

  Yeni ihtiyaçlar çıkıyor. Bugün dünyanın gelişmiş ülkelerinde hızlı karar alma kabiliyetindeki ülkelere bir bakın başkanlık sistemini kullanıyorlar. Bunu hayata geçirmek durumundayız. Geçmişte yaşadığımız sorunlarda sistemin yarattığı büyük sıkıntılar var. Bu beden dar geliyor gelin daha iyisini getirelim. Denetim mekanizması yok diyorlar, bunlar 4-4'lük cahil.

  Türkiye başkanlık sistemiyle yönetiliyor olsaydı bugün daha ileri bir seviyede olurduk. Ben belediye başkanlığı döneminden bu yana başkanlık sistemini savunuyorum. Dünyada başkanlık sistemini kullanan onlarda ülke var hangisinde krallıklar oluşmuş.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ PADİŞAHLIKMIŞ

  Başkanlık sistemi padişahlıkmış Bu dünyada bu sistemi kullanan onlarca ülke var hangisi padişahlık yapmış.. Bu sistemde ısrar etmenin ülkeye de millete de faydası yoktur. Başkanlık sistemini keyif için gündeme getirmiyoruz. Milletimiz bize herşeyi zaten layık görmüş. Milletimiz için, ülkemiz için başkanlık diyoruz.

  Aslında bunlar milletten, milli iradeden korkuyor, kendine güvenmiyorlar. Bu gidiş milletin faydasına değil. Seçimlerin yeni Türkiye'nin kapısını açacak şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum.

  Bursa gelişmenin, kalkınmanın, büyümenin manasını çok iyi bilen bir şehir. Barışın, huzurun, kardeşliğin kıymetini biliyorsunuz. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için tüm bunları kalıcı hale getirmemiz gerekiyor.

  NEW YORK TIMES GAZETESİ

  Pensilvanya'daki zat, Türkiye'deki bir katılım bankasıyla ilgili makale yazıyor. Sen hoca mısın yoksa banka patronu mu? O malum New York Times gazetesi.. Acaba patronları kim? Kardeşlerim hesap başka. İçerden ve dışardan saldırıyorlar, güçlü Türkiye istenmiyor..."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir