Erdoğan Mehmet Akif'in Ordunun Duası şiirini okudu

erdoğan

Memur-Sen'in "100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik" adlı programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Çanakkale şehitlerini ve Mehmet Akif'i andı.

ORDUNUN DUASI ŞİİRİNİ OKUDU

Burada Mehmet Akif'in "Ordunun Duası" şiirinin son paragrafını okuyan Erdoğan, konuşmasını "Amin desin hep birden yiğitler, Allahu Ekber gökten şehitler, Amin! Amin! Allahu Ekber" cümleleriyle tamamladı.

Erdoğan Mehmet Akif'in Ordunun Duası şiirini okudu İZLE

Erdoğan'ın okuduğu "Ordunun Duası" isimli şiir:

Yılmam ölümden, yaradan, askerim
Orduma 'Gazi' dedi Peygamber'im
Bir dileğim var ölürüm isterim
Yurduma tek düşman ayak basmasın

Amin desin hep birden yiğitler
Allahu ekber gökten şehitler
Amin! Amin! Allahu ekber

Türk eriyiz silsilemiz kahraman
Müslümanız Hakk'a tapan müslüman
Putları Allah tanıyanlar, aman
Mescidimin boynuna çan asmasın

Amin desin hep birden yiğitler
Allahu ekber gökten şehitler
Amin! Amin! Allahu ekber

Millet için etti mi ordum sefer
Kükremiş arslan kesilir her nefer
Döktüğü kandan göğe vursun zafer
Toprağa bir damlası boşa akmasın

Amin desin hep birden yiğitler
Allahu ekber gökten şehitler
Amin! Amin! Allahu ekber

Ey ulu Peygamberimiz nerdesin
Dinle minaremde öten gür sesin
Gel! Bana yar ol ki cihan titresin
Kimse dönüp süngüme yan bakmasın

Amin desin hep birden yiğitler
Allahu ekber gökten şehitler
Amin! Amin! Allahu ekber

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

BU ÜLKENİN GENÇLİĞİ BURADADIR

"Sizlerin bir farklılığı var. Sizleri bu ülkede molotofla, demir bilyelerle, yakmakla yıkmakla değil; bilgiyle, kültürle, sevgiyle mücadele eden bir gençlik olarak görüyorum.

Buradaki her bir genç kardeşimin kim var diye seslenildiğinde sağına soluna bakmadan ben varım diyeceğine, dava taşını gediğine koyacağına yürekten inanıyorum.

Buradan milletime sesleniyorum, burada gördüğünüz gençler gezide gördüğünüz vandallar değildir. Bu ülkenin gençliği, etek giyerek sokakları ateşe veren provokatörler değildir.

YARIN ÇANAKKALE'DEYİZ

Bu ülkenin gençliği, masum kızlarımızı katleden o ırz düşmanları hiç değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır.

Tarih boyunca vatanları, milletleri ve bayrakları için tüm şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Mart ayından itibaren Çanakkale için etkinliklere başladık. Yarın Çanakkale'deyiz. Tıp Bayramı'nı da orada kutlayacağız inşallah.

Lise öğrencileri, Tıp öğrencileri Çanakkale Savaşı'ndaydı. Bizler oradan alıyoruz asıl gücümüzü. Çanakkale'de ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle bu 100. yılı daha güçlü anıyoruz.

HER ZAFERİN BİR BEDELİ VARDIR

Çanakkale Savaşı'nın her yıl dönümüne katıldım. 100. yıl kutlamalarına Cumhurbaşkanı olarak katılacağım. 24 Nisan'da 30'a yakın devlet başkanı bizlerle beraber Çanakkale'de olacak. Bakanlarla ve diğer temsilcilerle bu rakam daha yüksek olacak.

Çanakkale'de şehitlerimizi anmak için Memur-Sen'in bu yaptığını, kadirşinaslık olarak görüyorum. Ben gençlerimizi tebrik ediyorum. Her zaferin elbette bir bedeli vardır.

Ben burada savaşların şu yönünde durmak istiyorum. Dünyada, ruhumuzu inciten hadiseler yaşatan olaylarla Çanakkale'yi görünce dayanamıyorum

FRANSIZ GENERALİN ANISI

Fransız bir General, Çanakkale'de gördüğü bir manzarayı anlatıyor: Yerde bir Fransız asker yatıyorken ona bir Türk askeri gömleğini yırtmış yardım ediyordu. Neden yardım ettiğini tercüman eşliğinde sorduğumda askerimizin elindeki fotoğrafı gösterdi.

"Herhalde annesi, benimse kimsem yo; iyileşsin de annesine dönsün diye düşündüm" dedi.

EY BATI KENDİNE GEL KENDİNE

Mısır'da Esmalarımız şehit oldu. Myanmar'da, Somali'de acılar oldu. Dünya seyrediyor. Suriye'de 2 milyon kişiye ev sahipliği yaparken, bütün Batı sadece 250 bin kişiye sahip çıktı. Sonra bizim yerlerimizi gezince "Bu yaptıklarınız takdire şayan" diyorlar. Ey Batı kendine gel kendine. Biz bunu inancımız gereği yapıyoruz.

MARMARA VE EGE DENİZİ ADETA MEZARLIK OLMUŞ DURUMDA

Türkiye'nin her tarafını kan gölüne çevirmek isteyenler, Yasin ile olan kısmını nasıl izah edecekler. Adil olmadıktan sonra hiçbir toplumun iflah olması mümkün değildir. Modern vicdan, bu yaşananlar karşısında adete üç maymunu oynuyor.

Ne zamana kadar? Ateşin ucu kendine dayanana kadar. Yeni zulümlere sebebiyet verecek tavırlara bürünüyorlar. Suriye'den kaçan insanlara Avrupa ve Amerika kapıları duvar olmuş. Mültecilerden dolayı Marmara ve Ege denizi adeta mezarlık olmuş durumda.

DÜNYANIN KADERİ 5 ÜLKENİN ELİNDE

Onun için diyorum ki Dünya 5'ten büyüktür. Birleşmiş Milletler için de artık revize edilmesi gerekiyor.

Yok daimi üyeymiş yok geçici üyeymiş böyle bir mantık olmaz. 15 ülke mi belirlenir ne olur, dönüşlü olarak bütün ülkeler sürekli bu görevi sürdürür. Dünyanın kaderi 5 tane ülkenin elinde. Böyle bir adalet olabilir mi?

Dün İstiklal Marşı'mızın kabulünün 94. yıl dönümüydü. Allahtan kendilerine rahmet diliyorum.

SAFAHAT ESERİ YASTIK ALTI ESERİNİZ OLSUN

Safahat, Mehmet Akif'in o muhteşem eseri, sizin yastık altı eseriniz olsun.

Rüku dışında başını eğmeyecek nesil burada mı? Rabbim inşallah Çanakkale şehitlerini cennetiyle sevindirsin.

Rabbim mücadelenizi, azminizi, beraberliğinizi artırsın. Tüm şehitlerimiz için duanın son ifadesiyle bitirmek istiyorum. Amin Amin Amin. Allah tüm şehitlerimizden gazilerimizden razı olsun."