Euro
15.5751
0.16%
Dolar
13.7386
0.37%
Altın
787.22
0.3%
Borsa
2.047
2.13%
Bitcoin
689.051
-1.98%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi'ne İstanbul'dan canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, ''Suriye'de DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz." dedi.
  • İHA
  • 22.11.2020 - 17:36
  • Güncelleme : 22.11.2020 - 18:11
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanü, G20 Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı.

  G-20 Zirvesi'ne İstanbul'dan canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, "Türkiye son 6 yıldır dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkedir. Savaştan etkilenen bölgelere ve risk altındaki topluluklara yönelik insani yardımların finans kaynaklarını güçlendirmeliyiz. Üstelik bu çabaları bize verilen destek sözleri yerine getirilmemiş olmasına rağmen yapıyoruz" dedi.

  "DAEŞ'LE GÖĞÜS GÖĞÜSE ÇARPIŞAN TEK NATO ÜLKESİYİZ"

  Salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere birçok sorunu daha da derinleştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın hem mevcut düzenin çarpıklıklarını gözler önüne sermiş hem de tüm insanların aynı gemide olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Suriye'den Libya'ya kadar farklı cephelerde yürüttüğümüz mücadelenin önemi ortaya çıkmıştır. Hal böyleyken ülkemizin attığı adımların eleştiriye maruz kalması iyi niyetli bir durum değildir. Suriye'de DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz. Yalnız bırakılmamıza rağmen bugüne kadar 9 bine yakın yabancı terörist savaşçı yakaladık ve ülkelerine geri gönderdik. Bir dönem teröristlerin cirit attığı bölgeleri güvenli hale getirdik. Terör tehdidinin bertaraf edilmesi, ihtilafların önlenmesi ve istikrarın güçlendirilmesi noktasında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz VİDEO

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ DE KONUŞTU

  Erdoğan, "İnsanlık olarak el ele verdiğimizde sıkıntılarımızın daha da hafifleyeceğine inanıyoruz. Sadece bugünü değil yarınları da düşünmeliyiz. İklim değişikliği ile mücadeleye aktif katkı sağlıyoruz. Elektriğimizin yüzde 63'ünü yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretiyoruz. Çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadele edilirken yeni haksızlıkların, yeni çifte standartların oluşmasına müsaade edilmemelidir. Ülkemizin BM İklim Değişikliği Ek 1 listesinden çıkartılmasını bekliyoruz. İnsana hizmet etmeyen, insana huzur, esenlik ve değer vermeyen, adaleti ve güvenliği temin etmeyen bir sistemin başarı şansı yoktur. Hırs, tahakküm, adaletsizlik ve rant üzerine kurulu mevcut küresel ekonomik mimarinin ne insanı ne de tabiatı koruması mümkündür" şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir