Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
362.838
-0.32%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'yle görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'yle görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle yaptığı görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasıyla ilgili haklı ile haksızın birbirinden ayırılması gerektiğini söyledi.
  • AA & Ensonhaber
  • 22.10.2020 - 18:07

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi yaptı.

  BÖLGESEL KONULAR VE AZERBAYCAN- ERMENİSTAN ÇATIŞMASI GÖRÜŞÜLDÜ

  Türkiye-İran ilişkilerini geliştirecek ve terörle mücadelede iş birliğini güçlendirecek hususların ele alındığı görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ve Suriye başta olmak üzere bölgesel konular değerlendirildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İran’la yakın iş birliği ve dayanışma içinde olmayı ortak çıkarların ötesinde komşuluk hukukunun gereği olarak gördüklerini belirtti.

  ERDOĞAN'DAN İRAN'A HAKLIYLA HAKSIZI AYIRIN MESAJI

  Azerbaycan topraklarındaki işgali ve saldırıları ile kriz başlatan Ermenistan’ın sivil halka karşı yaptığı saldırıların savaş suçu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselede haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden PKK/YPG terör örgütüne karşı ortak hareket etmenin ve İdlib’de ateşkesin korunmasının, istikrarın sağlanmasına yönelik ortak çabaların müspet sonuçlar doğurması için gerekli olduğunu dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani yle görüştü #1


  Görüş Bildir