Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
314.963
-0.01%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyüp'te konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mekke ve Medine'deki gariplere yardım ulaştıracak bir mekanizmanın kurulabileceğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 06.05.2017 - 18:44
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyüp'te konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp'te Mukaddes Emanetler Işığında Sergi ve Konferansına katıldı.

  Burada kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı, Mekke ve Medine'deki garipler için bir yardım mekanizmasının kurulabilieceğini ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyüp te konuştu #1

  MEKKE VE MEDİNE'DEKİ GARİPLER İÇİN YARDIM

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  "Milletimizin tamamının katkılarıyla oluşturulacak bir fon aracılığıyla mübarek üç aylar boyunca Mekke ve Medine'de bulunan dünyanın her köşesinden gelmiş gariplere yardım ulaştıracak bir mekanizmayı da kurabiliriz. Bunun da gayreti içinde olmamız gerekir diye düşünüyorum.

  Asırlar boyunca İslam'ın ve Müslümanların en nadide eserlerine ev sahipliği yapmış Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet, yüreğimizi parçalıyor, yakıyor.

  AH SURİYE KEŞKE SENİ TANIMASAYDIM

  Bazen şunu söylüyorum, ah Suriye keşke seni tanımasaydım. Tanıdıktan sonra tabii bu çok daha ağırımıza gidiyor. Bütün o eserlerin yer ile yeksan olması bizi gerçekten yakıyor, yıkıyor.

  Esasen bölgede oynanan oyunun bizim birliğimizi, beraberliğimizi, geleceğimizi hedef aldığını da çok iyi biliyoruz ama ne yazık ki hala üzülerek söyleyeceğim, birliğimize, beraberliğimize, dirliğimize gayret sarf etmeyip 'Acaba nasıl kendi içimizde bölünebiliriz', bunun gayreti içerisinde olanları da gördükçe bu bizi ayrıca yaralıyor. Her zamankinden çok daha fazla birliğe, beraberliği, kardeşliğimizi güçlendirmeye ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz, bunu da özellikle vurgulamak istiyorum.

  "BÖLÜNMEMİZE ZEMİN HAZIRLAMA GAYRETİ İÇERİSİNE GİRENLERE..."

  Bizim bu dayanışmamız, bu birliğimiz, bu beraberliğimiz tartışılmaz, bunun devam etmesi, güçlenerek devam etmesi olmazsa olmazımızdır. Bugüne kadar bu senaryonun neticeye ulaşmasına izin vermedik. İnşallah bundan sonra da bölünmemize zemin hazırlama gayreti içerisine girenlere bu fırsatı milletimizle beraber vermeyeceğiz.

  "SORUMLULUĞUMUZ ÇOK AĞIR"

  Türkiye'nin duruşu, dünyanın her yerindeki mazlumlar ve mağdurlar için de bir umut kaynağı olacaktır. Zaten halklar nezdinde bir sıkıntı yok. Sıkıntı başka yerde. Bu bakımdan sorumluluğumuz çok ağır. Kendimizle birlikte bölgemizde ve dünyada üstlendiğimiz misyonun hakkını vermek millet ve devlet olarak boynumuzun borcudur."


  Görüş Bildir