Petrol
95.15
0.24%
Euro
18.3122
0.39%
Dolar
17.9515
0.22%
Altın
1.029
0.60%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
433.916
4.43%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  Erdoğan maske takan HDP'li vekilleri eleştirdi

  Erdoğan maske takan HDP'li vekilleri eleştirdi

  Muhtarlarla bir araya gelen Erdoğan, Meclis'te fularlarıyla yüzünü kapatan HDP milletvekillerine tepki gösterdi.
  • 24.02.2015 - 12:54

  erdogan

  Muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında Genel Kurul salonunun ortasına oturan ve fularlarıyla yüzünü kapatan HDP milletvekillerine tepki gösterdi.

  "TERÖRİST MASKESİ TAKIYORLAR"

  Meclis'te şiddet eylemleri ve kürsü işgallerinin gerçekleştiğine dikkat çeken Erdoğan, "Kimisi afedersin teröristlerin yüzlerine taktığı maskeyi parlamentoda yüzlerine takıyor. Çünkü bunlar da onları savunuyor. O zaman senin o teröristten ne farkın kaldı? Ondan sonra da demokrasi, özgürlük diyorlar. Ne demokrasisi sizin derdiniz başka" diye konuştu.

  Erdoğan maske takan HDP'li vekilleri eleştirdi - İzle

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "YANILDIKLARINI GÖRDÜLER"

  "Milletimle arama kimsenin girmesine müsaade etmedim bundan sonra da etmeyeceğim. Esasen buna zaten milletim de müsaade etmiyor. 98 Yılında bir şiir nedeniyle hakkımda siyaset yasağı konmuştu. O zamanlar gazetelere artık muhtar bile olamaz diyerek milletimle ayrı düşebileceğimi sandılar. Yanıldıklarını gördüler. Arkadaşlarımla birlikte kurduğum parti 16 ay sonra iktidara geldi. Kurduğumuz parti iktidara geldi ama ben milletvekili olamadım. Kısa sürede gerekli hukuki düzenlemeler yapıldı ve 4 ay sonra milletimin bana layık gördüğü görevi devraldım.

  MUHTARLARLA BİR ARAYA GELMEMİZDEN RAHATSIZ OLUYORLAR

  Birileri muhtarlarla bir araya gelmemizden rahatsız. Cumhur ile başkanı arasına duvar örülürse endişe etmek lazım. 3. Kez bu salonda beraberiz. Milletimizle kucaklaşmamızdan rahatsız oluyorlar. Yüksek Seçim Kurulu'na başvurup yasak istiyorlar.

  BUGÜNE KADAR ARAMIZA KİMSENİN GİRMESİNE İZİN VERMEDİM

  Cumhur ile başkanının buluşmasını engelleyemeyecekler bu güne kadar aramıza kimsenin girmesine izin vermedim. Biz kendimize kılavuz olarak sadece milletimizi aldık.

  Milletin bize çizdiği yolda ülkemize hizmet etme çabasında olduk. Elbette 40 yıllık siyaset hayatımızda hatamız ve eksikliklerimiz olmuştur.
  Biz kalbimizi kollarımızı ne kadar millete açtıysak millette bize o kadar sahip çıktı.

  Erdoğan: Genelkurmay'ın tırnağı olamazsın - İzle

  ŞAH FIRAT OPERASYONU

  Hafta sonu çok önemli bir askeri operasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Suriye toprakları içerinde bulunan Süleyman Şah Türbesini Türkiye Sınırına yakın bir bölgeye taşıdık. Türbenin yeri geçmişte iki kere değişmişti. Bu kez de güvenlik nedeniyle değiştirmek zorunda kaldık.

  Saygı karakolunda görevli askerlerimizin hayatını tehlikeye atmamak için böyle bir karar aldık. Muhalefetin düşündüğü gibi düşünseydik o kardeşlerimizin bir kısmı hayatta olmayabilirdi. Siyaset duygusallık götürmez, Akılla bilimle yapılan bir iştir. Siyaset milleti yönetme sanatıdır. Böyle heyecan verelim gaz verelim demekle olmaz.

  Bu konuda hükümetimizi ve TSK'yı bir kez daha tebrik ediyorum. Her bakımdan başarılı bir operasyon olmasına rağmen birilerinin bu konuda olumsuz havalar estirmek için çaba gösterdiğini görüyorum.

  GENELKURMAY'IN TIRNAĞI OLAMAZSIN

  Genelkurmay Başkanı'na akla gelmeyecek laflar eden kişi sen Genelkurmay başkanımızın atılacak tırnağının bir parçası bile olamazsın. Sen terörle mücadele için bu zaman kadar ne yaptın. Sen sadece Ankara'dan kurusıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin.

  Bir taraftan da milliyetçi takılacaksın. Milliyetçi olduğunu söyleyenler bu ülkenin ordusuna bu denli çirkin yakıştırmayı yapanları sizin takdirinize bırakıyorum.

  ÖRGÜTLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ YOK

  Milletimiz bu densizliklerin haddini bilmezliklerin hesabını soracaktır. Türkiye bu operasyonu hiç bir örgütün desteğiyle yada izniyle yapmamıştır. Bizim hiçbir örgütün desteğine ihtiyacımız yoktur. Ülkemiz bu imkana sahiptir, bu güce sahiptir. Türkiye kendi imkanlarıyla kendi kabiliyetiyle bu operasyonu yürütmüştür.

  Bizler topraklarımızın altına defnettiğimiz ölülerimizi unutmayız. Hassasiyetimiz vardır.

  ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

  12 yıl öncesine gidin. 12 yıl önce Çanakkale şehitliklerinin hali rezillikti. Ama biz orayı ele aldık ihya ettik ve orada müzeler ve merkezler oluşturduk ki giden çocuklar gençler adeta tarihe yeniden kavuştu.
  Nerede bize ait bir hatıra varsa gidip bulup üzerimize düşeni yaparız.
  Önemli olan Süleyman Şah'ın bu milletin kalbinde edindiği yerdir.

  SÜLEYMAN ŞAH KARARINA HERKES SAYGI DUYMALI

  Bu millet Süleyman Şah'ın türbesine sahip çıkmışsa herkes buna saygı duymalıdır. Biz o türbeyi taşıyarak askerlerimizin can güvenliği için tedbir aldık ve hiçbir hakkımızdan vazgeçmeyerek bu nakli yaptık. Bu meseleyi günlük siyasete alet edenler her şeyden önce Süleyman Şah'ın manevi hatırasına saygısızlık ederler. Süleyman Şah'ı rahmet yad ediyorum.

  MUHTARLARA EVLENDİRME YETKİSİ

  İç güvenlik paketiyle beraber muhtarlara evlendirme yetkisi veriliyor. İçişleri Bakanlığımız yeni bir sistem geliştirdi. Adı muhtar bilgi sistemi. Muhtarlarımızın kamu kuruluşlarından yapacakları talepleri kayıt altına alıyor. Bu sistemle muhtarlarımızın taleplerine kulak asmayanları doğrudan görüp takip edeceğiz.

  Muhtarları karşısına alan milleti de karşısına alır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir