Euro
15.5373
0.18%
Dolar
13.7241
0.44%
Altın
786.97
1.01%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
759.138
-3.40%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'nde konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'nde liderlere "Terör örgütlerine karşı kapsamlı bir strateji geliştirilmesi gerektiğini" vurguladı.
  • 05.09.2014 - 13:46
  Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'nde konuştu

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde liderlere, "Suriye ve Irak'ta bölgesel güvenlik ve istikrarı tehdit eden şiddet ortamına karşı bütüncül bir yaklaşımla kararlı adımlar atılması gerektiğine" işaret etti.

  "TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI KAPSAMLI BİR STRATEJİ GELİŞTİRİLMELİ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde liderlere, "Şam rejiminin yaptıklarına seyirci kalınması neticesinde bölgede ortaya çıkan kaos ortamından yararlanan terör örgütlerine karşı kapsamlı bir strateji geliştirilmesi gerektiğini" vurguladı.

  "AFGAN HALKINI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

  Afganistan'daki cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin en kısa sürede sonuçlandırılmasını beklediklerini de belirten Erdoğan, "ISAF harekatı sona erdikten sonra da kardeş Afgan halkını kendi kaderine terk etmeyeceklerini, onları yalnız bırakmayacaklarını" dile getirdi.

  "NATO AZERBAYCAN'A VERDİĞİ VAATLERİ YERİNE GETİRMELİ"

  "Kırım’ın yasadışı ilhakının tanınmayacağını" ifade eden Erdoğan, baskıya maruz kalan Kırım Tatar Türklerinin izole edilmesine yol açılmaması, krize siyasi çözüm bulunmasına yönelik çabaların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

  Erdoğan, oturumdaki müdahalesi sırasında da "NATO'nun Azerbaycan'a verdiği vaatleri yerine getirmesi gerektiğini, Karabağ sorununun Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü çerçevesinde çözümlenmesinin büyük önem taşıdığını" söyledi.

  "BÜTÜNCÜL YAKLAŞIMLA KARARLI ADIMLAR ATILMALI"

  Erdoğan, Cardiff Kalesi'ndeki Kuzey Atlantik Konseyi Çalışma Yemeği'ndeki konuşmasında da Irak, Suriye ve Ukrayna'daki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun karşı karşıya bulunduğu temel güvenlik sınamalarının ele alındığı çalışma yemeği esnasındaki konuşmasında, "Suriye ve Irak’ta bölgesel güvenlik ve istikrarı tehdit eden şiddet ortamına karşı bütüncül bir yaklaşımla kararlı adımlar atılması gerektiğine" işaret etti.

  "KAPSAMLI BİR STRATEJİ GELİŞTİRİLMELİ"

  Erdoğan, "Şam rejiminin yaptıklarına seyirci kalınması neticesinde bölgede ortaya çıkan kaos ortamından yararlanan terör örgütlerine karşı kapsamlı bir strateji geliştirilmesi gerektiğini" vurguladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir