Dolar
6.7788
0.0974%
Euro
7.4679
0.1085%
Altın
1710.6
0.0795%
Borsa
104953.5
1.8725%
G. Altın
373.003
0.1713%
Bitcoin
62283.31
0.1251%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan otobüs şoförleriyle buluştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan otobüs şoförleriyle buluştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu'nda konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 28.05.2015 - 11:36

  Cumhurbaşkanı Erdoğan otobüs şoförleriyle buluştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Kurulu'nda şoförlerle bir araya geldi. Genel kurulda konuşan Erdoğan, Nevşin Mengü'nün attığı "muhtar, taksici, otobüs şoförü" tweet'ini eleştirdi.

  NEVŞİN MENGÜ'NÜN 'MUHTAR, TAKSİCİ' TWEET'İNİ ELEŞTİRDİ

  "Eski CHP milletvekillerinden birinin kızı, televizyon spikeri bir hanımefendi bizim burada otobüs şoförü kardeşlerimle buluşmamı duymuş ama içine de sindirememiş" diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

  "KENDİ KÜÇÜKLÜĞÜ, KENDİ ACİZLİĞİ"

  "Benim bugün burada programa katılacağımı da duymuş ama kendince başkanlık sistemiyle ve otobüsçülerle dalga geçiyor. Hatta daha da ileri gidip muhtar, taksici, otobüs şoförü kutsal üçlü diyerek adeta kin kusuyor. Bahsettiği kim? Milletin kendisi. Muhtar demek seçilmiş demektir. Sandık, demokrasi demektir. Bunların millete, demokrasiye inançları işte bu kadar. Taksici, otobüsçü kim? Bu milletin alın teriyle helalinden evlerine ekmek götüren asil evlatları. Başkanlık sistemini küçümsüyor aslında böyle yaparak kendi küçüklüğünü, acizliğini gösteriyor."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevşin Mengü'ye ayar


  İŞTE NEVŞİN MENGÜ'NÜN TWEETİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  TÜRKİYE'NİN GERÇEK HALİNİ EN İYİ ŞOFÖRLER BİLİR

  "Türkiye'nin gerçek halini en iyi tuzu kurular değil, şoförler bilir.  2002 yılında 6 bin 100 km bölünmüş yolu olan Türkiye'de, 12 yılda 17 bin 600 km bölünmüş yol yaptık. Artık yollarda güvenle, huzur içinde seyahat yapılabiliyor.

  KAZALARDA YÜZDE 60'A VARAN AZALMA OLDU

  Bölünmüş yollarla 16 milyar lira tasarruf sağlandı. Artık yollarda güvenle, huzur içinde seyahat yapılabiliyor. Yaralanmalı, ölümlü, maddi hasarlı kazalarda yüzde 60'a varan azalma oldu.

  2002'DE 26 HAVALİMANI VARDI, BUGÜN 55

  2002 yılında ülkemizde 26 havalimanı vardı. Bugün bu rakam 55'e yükseldi. Artık yollarda güvenle, huzur içinde seyahat yapılabiliyor. Bölünmüş yollarla 16 milyar lira tasarruf sağlandı. Şimdi 1213 km hızlı tren hattımız var. Buna yenileri de ekleniyor.

  OTOBÜS SAYIMIZ ARTTI

  Milli gelirimizdeki artış, tüm sektörlerde olduğu gibi otobüsçülerimizi de olumlu etkiledi. 2005 yılında 163 bin olan otobüs sayımız, geçen yıl 211 bini geçti. Bu topraklarda halen 1940'ların tek parti dönemini yaşatmak isteyenler var.

  HALEN 1940'LARIN TEK PARTİ DÖNEMİNİ YAŞATMAK İSTEYENLER VAR

  Bu topraklarda halen 1940'ların tek parti dönemini yaşatmak isteyenler var. Bunların sandığa, demokrasiye inançları bu kadar.

  BURADA PATİNAJ YAPIYORUZ

  G-20 ülkelerinin yarısından fazlası başkanlık sistemi ile yönetiliyor. Burada patinaj yapıyoruz. Biz patinaj yapmadan, tırmanarak devam edelim istiyoruz. Millet, yeni Türkiye'yi de yeni anayasayı da başkanlık sistemini de istiyor.

  BEN MİLLETİMİN ÇAĞIRDIĞI HER YERE GİDERİM

  Biri çıkmış, 'Cumhurbaşkanı nereye çağrılsa gidiyor' diyor. Ben milletimin çağırdığı her yere giderim.

  DİYARBAKIR'DA SÖZDE BİR MÜFTÜ ADAY GÖSTERMİYORUZ

  Diyarbakır'da sözde bir müftü, Eskişehir'de eşcinsel bir aday göstermiyoruz.

  ASGARİ ÜCRET YÜKSEK OLURSA, İŞVEREN ZORLANIR, İŞSİZLER ÇOĞALIR

  Bunlara sorun asgari ücret nedir bilmezler. Asgari ücret yüksek olursa, işveren zor duruma düşer. Sokaklarda işsizler çoğalır. Biri de Pensilvanya'dan işi götürmek istiyor. Bir üst akıl var, her numarayı çeviriyor."

  Görüş Bildir