Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vali beye dedim ki bak geleceğim
AA

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Adana'ya gideceğini belirterek, "Adana'da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey'e dedim ki: 'Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.' Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez" şeklinde konuştu.

"MEHMET ÇIK KARŞISINA SÖYLE DEDİM"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

“Hesap uzmanıymış. Millet senin uzmanlığını başında bulunduğun SSK döneminden çok iyi biliyor” diyerek, şöyle devam etti: “Kar eden SSK’yı 6 yılda nasıl bir batağa sürüklediğini insanları hastanelerde, emekli maaşı kuyruklarında nasıl perişan ettiğini gayet iyi biliyor. Geçenlerde meydan okuyor; ‘Çıksınlar karşıma şöyle böyle’ filan. Ben de Başbakanlığımda Maliye Bakanım olan Mehmet Bey'e dedim ki, ‘Ya Mehmet çık söyle, ben varım. Hadi gel beraber hesaplaşalım. Kaldı ki benim yanımda 200 tane hesap uzmanı var’ de. Çık onunla bir konuş. Dedi ki; ‘Cumhurbaşkanım söyledim ama gelmiyor’ dedi. Olay bu.”

"KÜRT KARDEŞLERİME SESLENİYORUM"

Erdoğan, Hakkari Havalimanı'na ilişkin, "2 yıl önce açacaktık, engellediler. Kim? Bölücü terör örgütü, onun uzantıları. İşlerine geldikleri zaman dağa gidip geliyorlar. 'Siz, bizim bu havalimanımızı niye engelliyorsunuz?' diye onlarla öyle bir masaya oturup konuşmadılar. Çünkü onların derdi, benim Kürt vatandaşlarıma hizmet etmek değil. Onlar, Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar. Yaptıkları iş bu. Ben buradan tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum, 7 Haziran'da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi zihniyete gereken dersi vereceğinize inanıyorum, çünkü bunlar asla size hizmet etmeyecektir" dedi.

"EY DOĞAN MEDYASI! BU DEFA İŞE YARAMAYACAK"

"Eski Türkiye koalisyonu bu kez tüm gücünü bölücü örgüt güdümündeki partiye tahsis etmiş durumda" diyen Erdoğan, "Ben ne demiştim, hatırlayın. 'İnlerine gireceğiz' demiştim. İnlerine girdik ve devam ediyor bu süreç. Ey Pensilvanya, daha dün her türlü hakareti ettiğin, her türlü kumpası kurduğun bir yapının gölgesine sığınmak da seni kurtarmayacak. Ey Doğan medyası ve yandaşları, bugüne kadar her fırsatta ortaya koyduğunuz iki yüzlülüğünüz, bu defa işe yaramayacak" ifadelerini kullandı.