Euro
10.3729
0.53%
Dolar
8.8743
0.65%
Altın
496.56
0.07%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
371.474
-2.59%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt

  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "Ananızdan doğdunuza pişman ederiz" açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert yanıt geldi.
  • Haber Merkezi
  • 09.09.2015 - 20:22

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın açıklaması yaptı.

  Erdoğan, burada yaptığı açıklamasında HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın HDP binalarına saldıranlar hakkında "Halkımız sakın ola tahriklere kapılmasın. Evinizi, iş yerinizi yakmaya gelenleri anasından doğduğuna pişman etme hakkınız da var." ifadelerine sert sözlerle yanıt verdi:

  PROVOKATÖR BİR SİYASİ LİDERE İHTİYAÇ YOK

  "Bu ifadeleri kullananın, siyasetle, ülkenin sorunlarına çözüm üretmekle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Bu dil, ülkenin sokaklarını yeniden ateşe ve kana bulamak isteyenlerin dilidir. Türkiye'nin provokatör bir siyasi lidere ihtiyacı yok.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt VİDEO

  SALDIRILARLA İLGİLİ GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK

  Parti binalarına yapılan saldırıları doğru bulmuyorum. Bunlarla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Bir belediye başkanı ya da milletvekili bu ülkede nasıl bir iç savaştan bahsedebilir?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Demirtaş a sert yanıt #1

  TERÖRÜN YANINDA MISIN DEMOKRASİNİN Mİ

  Terör örgütüyle arasına mesafe koymakta zorlanan partiye bir kez daha sesleniyorum: Terörün yanında mısınız? demokrasinin yanında mısınız?"

  Demirtaş: Saldıranların hepsi fakir fukaralar haberiCumhurbaşkanı Erdoğan dan Demirtaş a sert yanıt #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir