Petrol
97.08
-1.09%
Euro
18.3945
-0.03%
Dolar
17.9613
0.16%
Altın
1.032
-0.62%
Borsa
2863
-0.03%
Bitcoin
435.565
-2.62%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

  Erdoğan, "Hak arayışının uzlaşma zemininde sürdürülmesi gerektiğine inandık, emek konusunda adaletin tesisi için mücadele ettik." dedi.
  • AA
  • 30.04.2020 - 19:31
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Tek sermayeleri emek ve alın teri olan, ülkemizin büyümesinde ve ilerlemesinde önemli rol oynayan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana hak arayışının uzlaşma zemininde sürdürülmesi gerektiğine inandık, emek konusunda adaletin tesisi için mücadele ettik. İşçilerimizin sorunlarının çözümü için her zaman samimiyetle çalıştık. Ücretten, sosyal haklara ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesine kadar önemli adımlar attık.

  "SIKINTILARI EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelede de çalışanlarımızı her alanda koruyacak tedbir ve desteklere büyük önem verdik. Salgınla mücadele ederken hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması, özellikle istihdamın korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sosyal koruma kalkanı altında hayata geçirdiğimiz programlarla salgının çalışanlarımızın hayatında yol açtığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz.

  "OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ"

  Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkan katma değerden milletimizin her bir ferdinin yararlanması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Her vesileyle belirttiğim gibi, işçilerimizin hakkının, hukukunun korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek; işçilerimizle, çalışanlarımızla sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz.

  "HAKKANİYETLİ VE ADİL ŞARTLARDA ÇALIŞMA"

  Tüm dünyada işçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir