Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.434
0.92%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gümüşhane konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane'de toplu açılış töreninde konuşma yaptı.
  • 12.10.2014 - 17:06
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gümüşhane konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Gümüşhane konuşması #1

  Erdoğan, Gümüşhane Zafer Meydanı'ndaki toplu açılış törenine katılan vatandaşlara hitap etti.

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "Türkiye son 12 yıllık dönemde büyüme kalkınam ve demokratik anlamda çok büyük mesafeler kaydetti. Ekonomimiz yüzde 5 oranında arttı. Dış politikada kararlı bir ülke haline geldi. Türkiye'nin önünü kesen ne varsa ortadan kaldırdık.

  KARDEŞLİK KAZANDI

  Gereksiz tartışmalara son verdik .Ülkmemizi parlayan bir yıldız haline getirdik. Devletimiz, milletimiz daha fazla güç kazandı. Kardeşlik kazandı. Türkiye'yi karanlığa gömmek isteyen lobiler kaybetti.

  YENİ BİR AMELİYAT YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

  Terör ve kandan medet uman lobiler kaybetti.Pensilvan'yayı kullanıp kaybettiklerini kazanmaya çalıştılar. Şimdi yine bu kaybedenenler biraraya geldiler. Yeni bir ameliyat yapmaya çalışıyorlar. Amaç Kobani değil, amaç birliğimizi bozmak. Bu birliğimizi bozamayacaklar. Bugün Kobani için sokaklara çağırırken  Suriye'de 250 bin insan ölürken neredeydiler? Bugün Kobani''ye yardım eden tek ülke Türkiye. Çıkın Kobani'yi bahane edip yapmalayıp, yakıp, yıkıp, öldürüyorsa kusura bakmasınlar biz bunu yutmayız.

  AMAÇ KOBANİ DEĞİL, BİRLİĞİMİZ

  2 yıllık sürecin kaybedenleri yeniden kazanmak için sinsice, alçakça, haince saldırılar yapıyorlar. Kobani sadece bahane, Amaç Kobani değil, amaç birliğimizi bozmak. Bu birliğimizi bozamayacaklar. Bugün Kobani için sokaklara çağırırken  Suriye'de 250 bin insan ölürken neredeydiler? Bugün Kobani'ye yardım eden tek ülke Türkiye. Çıkıp Kobani'yi bahane edip yapmalayıp, yakıp, yıkıp, öldürüyorsa kusura bakmasınlar biz bunu yemeyiz.

  BU ŞIMARIKLIĞA MÜSAMAHA GÖSTEREMEYİZ

  Kamu binalarına, okula, bankalarına saldıranlar, vatandaşların araçlarını, bindikleri otobüsleri yakanlar.. Bu tür şiddetlerin yaşanmaması için tüm tedbirler alınacaktır. Biz bu şımarıklığa müsamaha gösteremeyiz.

  GÜN BİRLİKTE OLMA GÜNÜDÜR

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne IŞİD'e ne herhangi bir terör örgütüne en ufak bir yardım etmemiştir. Bunu iddia edenler alçaktırlar, vatan hainidirler. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum. Gün birlikte olma günüdür. Devletimiz bütün bu olayları basıtracak ve hesabını soracak güçtedir. Milletimiz bu serserilerin bu vandalların kurduğu öfke tuzağına düşmeyecek. Bu olaylar nedeniyle kürdü türke, türkün de kürde düşman olmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Biz bu ülkede yaradanı yaradandan ötürü severiz."

  ÇÖZÜM SÜRECİ 77 MİLYONUN KARDEŞLİĞİ İÇİNDİ

  En sert tedbirler alınacak, alınıyor. Güvenlik güçlerimiz gerekeni yapacaktır. Çözüm süreci vandallığa göz yummak değil.  "Çözüm süreci şımarıklığa müsamaha göstermek değildir. Çözüm süreci şiddete, vandallığa, yağmacılığa göz yummak değildir. Biz çözüm sürecini 77 milyonun kardeşliği için bugünlere getirdik. 77 milyonun kardeşliğini güçlendirmek için de bundan sonra en kararlı şekilde bu süreç devam edecek.

  BİZİN ONLARLA BİR İŞİMİZ OLAMAZ

  Bizimle Anayasa ve yasalar çerçevesinde yol yürümek isteyenlerle biz bu yolu yürürüz. İstemeyenlere, teröre zemin hazırlayanlara, terörün talimatıyla hareket edenlere de uğurlar olsun deriz." "Bizimle bu süreçte yol yürümek istemeyenlerle, hala şiddet çağrısı yapanlarla, hala terör örgütünden talimat alanlarla bizim hiçbir işimiz olamaz."

  İSPAT EDEMEZSENİZ ALÇAKSINIZ

  Ölen vatandaşlarımızın katili kim? Katili onları sokaklara çağıranlardır. Tweetlerle destek veren ana Ana muhalefet partisidir. Ana Muhalefet partisi Türkiye IŞİD'e yardım ediyor diye iftira atıyorlar. Bunları ispat etmezseniz alçaksınız. Gün birlik günüdür. Oyuna gelmeyin. Bu tuzağa düşüp Türk'ün Kürt'e düşman olmasına asla müsade etmeyeceğiz.

  BU HAİN TUZAĞI BOZACAĞIZ

  Benim Kürt kardeşlerim bu barbarlara asla sempati göstermez. Bundan sonra Kürt kardeşlerim bunlarla aralarına mesafe koyacak. Bu hain tuzağı bozacağınıza yürekten inanıyorum."

   

   

   
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir