Euro
15.4886
-0.13%
Dolar
13.7073
0.32%
Altın
779.69
0.08%
Borsa
1.88
0%
Bitcoin
786.832
2.01%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: Dersi can kulağıyla dinliyordu

  Kocaeli'de yaşayan eski öğretmen Müzekka Gürbüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok başarılı bir öğrenci olduğunu anlattı.
  • AA
  • 23.11.2021 - 13:49
  • Güncelleme : 23.11.2021 - 15:43
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmeni: Dersi can kulağıyla dinliyordu

  Önceki yıllarda öğretmenlik yapan 91 yaşındaki Müzekka Gürbüz, 1950'li yılların sonunda İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduğunu, daha sonra Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdiğini söyledi.

  Ardından mezun olduğu lisede öğretmenlik yaptığını aktaran Gürbüz, İmam Hatip Lisesi'ne öğrenci alımlarının bu dönemde imtihanlarla yapıldığını kaydetti.

  "BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ OLMAK ÜZERE HEPSİ TERBİYELİ VE ÇALIŞKANDI"

  Birçok başarılı öğrencisinin devlet kademelerinde görev aldığını dile getiren Gürbüz, "Talebelerimizin hepsi aşağı yukarı çalışkan çocuklardı, hepsinden memnunduk. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere arkadaşları hakikaten terbiyeli, çalışkan çocuklardı. Hepsi bugün vazife başında." dedi.

  "HAYATTA FAYDALI OLSUNLAR İSTEDİK"

  Gürbüz, öğrencilerinin memlekete çok büyük hizmetleri olduğunu belirterek, "Mümkün mertebe eğitimi sıkı tuttuk, öğrencilerimiz 'hayata faydalı olsun' diye düşündük. 'Bu öğrenciler vazife yapacaklar' diye düşünerek öğrencilerimizi yetiştirdik. Hayatta başarılı olsunlar istedik." diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın öğretmeni: Dersi can kulağıyla dinliyordu #1

  "DERSİ CAN KULAĞIYLA DİNLİYORDU"

  Kur'an-ı Kerim ve Arapça derslerine girdiği Erdoğan'ın öğrencilik yıllarında sınıfta ön sıralarda oturduğunu hatırladığını dile getiren Gürbüz, "Dersi can kulağıyla dinliyordu. Yani iyi talebeydi. 'Adam olacak çocuk belli olur' derler ya aynen o da belliydi. Derslerine dikkat ediyordu, çalışıyordu. Güzel Kur'an-ı Kerim okurdu. Sesi güzeldir. O yapamasa bizden geçemez kolay kolay çünkü mümkün mertebe Kur'an-ı Kerim'i güzel okusunlar diye çalıştık." ifadelerini kullandı.

  Gürbüz, öğrencisi Erdoğan'ın münazara yarışmalarında başarılı sonuçlar aldığını belirterek, rakiplerinin kolay kolay önüne geçemediğini, her yarışta başarılı olduğunu kaydetti.

  "HER ZAMAN ONA DUACIYIM, ALLAH YARDIMCISI OLSUN"

  Erdoğan'ın daveti üzerine kendisiyle bir yemekte ve Kocaeli'ye geldiğinde Valilik binasında bir araya geldiklerini aktaran Gürbüz, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmam Hatiplerin gelişmesi için yapabileceği her kolaylığı yapar çünkü kendisi bu okulların kıymetini biliyor. Her zaman ona duacıyım, Allah yardımcısı olsun, düşmanların şerrinden korusun. Allah hizmetlerinde muvaffakiyetler versin, başımızdan eksik etmesin inşallah çünkü yaptığı her şeyi memleketin, milletin iyiliği için yapıyor, kötü bir şey düşünmez."

  Müzekka Gürbüz, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü de kutladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın öğretmeni: Dersi can kulağıyla dinliyordu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir