Euro
15.2324
0.58%
Dolar
13.4344
0.43%
Altın
793.6860
0.47%
Borsa
2,009.46
-0.24%
Bitcoin
534.308
-6.46%
9ºC
İstanbul
Hafif yağmur 9 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Öğretmenler Günü konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla verdiği resepsiyonda öğretmenlere seslendi.
  • 24.11.2014 - 20:38
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Öğretmenler Günü konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Öğretmenler Günü konuşması #1

  Yeni Cumhurbaşkanlığı sarayında verilen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Erdoğan "Öğretmen sadece öğretmez, sadece müfredatı aktarmaz, aynı zamanda öğrenciye değer aktarır" dedi.

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  Yeni yetişen nesiller özellikle küçük çocuklar en fazla onların etkisinde kalır. -Ben el öptürmem. Benim tavsiyem 3 kişinin eli öpülür; Annenin babanın ve öğretmenin... Öğretmenine değer vermeyen ülkeler istikbalini kaybetmiş demektir.

  Hukümetlerimiz döneminde eğitim politikalarımızda ilk sıraya aldık. Teknolojik imkanları tüm öğrencilerimize ulaştırdık. Ocak başında 15 bin öğretmen ataması daha yapılıyor.

  Sizler ne kadar iyi imkanlarda olursanız öğrencileriniz de o kadar donanımlı olacaktır. Öğretmenler kendilerini ne kadar iyi yetiştirirse öğrenciler de o kadar kendini iyi yetiştirecektir. Sizlerden Türkiye'nin tüm öğrencilerine öz güven aşılamanızı rica ediyorum.

  FARABİ'Yİ MEVLANA'YI ANLATMAKTAN ÇEKİNMEYİN

  Kristof Kolomb'la ilgili konuyu Prof. Fuat Sezgin hocamızın kitabından alarak açıklamıştık. Biz İbni Sina'yı anlatmak, Farabi'yi anlatmak, Mevlana'yı Yunus Emre'yi anlatmak bize zor geliyor. Bunları biz öğrencilerimize anlatacağız ki onlar da "Biz de yaparız" anlayışı ile yürüyebilsin.

  Öğrencilere demokrasiyi analtacak olan, bayrak vatan sevgisini anlatacak olan sizlersiniz. Bu ülkede birileri bayrak indirmeye kalkışıyorsa o kişi okuldan birşey alamamıştır.

  Bir ile yaptığım ziyarette yanıma bir bayan geldi. Öğretmenmiş. Bana "Bizi bu gece evimizde taciz ettiler. Ne olur bize konut yapın" dediler. Biz o ana kadar öğretmenlerimize lojman yapmamıştık. O günden sonra kararımızı aldık. Emniyet, öğretmen gibi kamu kurumu personeli için lojman yapmaya başladık.

  BİR ÖĞRETMENİN SÖZLERİ BİZE ADIM ATTIRDI

  Bir ile yaptığım ziyarette yanıma bir bayan geldi. Öğretmenmiş. Bana "Bizi bu gece evimizde taciz ettiler. Ne olur bize konut yapın" dediler. Biz o ana kadar öğretmenlerimize lojman yapmamıştık. O günden sonra kararımızı aldık. Emniyet, öğretmen gibi kamu kurumu personeli için lojman yapmaya başladık. Ülkemizin farklılıklarını en iyi anlatacak olan öğretmenlerdir.


  Görüş Bildir