Euro
11.1291
0.92%
Dolar
9.6021
1.29%
Altın
556.5
1.56%
Borsa
1.522
0.16%
Bitcoin
581.543
2.12%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas konuşması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta halka hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 04.06.2015 - 14:29
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas konuşması

  sivas

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta halka hitap etti.

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  BİZ DERT İNSANIYIZ

  "Yanında Sivas olanın sırtı yere gelmez. Sivas bu toprakların, bu ülkenin kendisidir. Allah birliğimizi daim kılsın.

  Biz dert insanıyız, sevda insanıyız. Sivas bizi çok iyi anlar. Manda heveslilerini, tek parti heveslilerini, ülkeyi parçalama hesabı yapan üst aklı mağlup etmek için pazar günü milletimizi sandığa davet ediyoruz. Milletimiz dünyaya şöyle haykırdı; Manda kabul edilemez, vatan bir bütündür parçalanamaz diyordu.

  12 YILDIR MÜCADELE ETTİK

  İşte cumhuriyetimiz bu şuurla kuruldu. Bu mücadeleye başlarken Allah'ın yardımından başka bir şey dilemedik. Sivas Kongresi'nde himaye isteyenler de oldu. Bu millet milli iradeye sahip çıkıp İstiklal harbini kazandı.

  Biz de son 12 yılda milli iradeden aldığımız güçle mücadelemizi verdik. Yine Yeni Türkiye için milli iradeye başvuruyoruz. Bunun için Sivas'tayız. Üst aklın planlarını bozmak, vatanı bölmek isteyenlere cevap vermek için pazar günü sandıklara gidiyoruz.

  BİZANS KALINTILARI DEVAM EDİYOR

  Sivas Türkiye'yi yeni anayasasına kavuşturmaya hazır mı? Sivas başkanlık sistemine var mı? Durmak yok. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan Fetih kutlamasını hazmedemediler. Biz bu şöleni her yıl yapacağız.

  Çünkü İstanbul'un fethi normal bir fetih değildir. Peygambemiz (sav) hadisinde İstanbul'u müjdelemiştir. Ama birileri bundan rahatsız oluyor. Sanmayın ki Bizans geride kaldı. Bugün bile bunların kalıntıları var.

  BUNLAR SİLAHI BIRAKMADILAR

  Türk Yıldızları'nın gösterilerine tepki gösterdiler. Nasıl olur da bu gösteriyi yapar diyorlar. İstanbul'un fethini hep birlikte kutlayacağız. Bu memlekette her seçim bir Kurtuluş Savaşı'dır.

  Batman'da pankart açıyorlar. Barajı aştık aştık yoksa meskenimiz dağlardır diyorlar. Çünkü bunlar dağdan yönetiliyorlar.

  ÖLENLER KÜRT ÖLDÜRENLER KÜRT

  Bunlar silahı bırakmadılar. 6-7 Ekim tarihlerinde bunların eş başkanlarından biri sokağa çıkın çağrısı yaptı 50 kişi öldü. Ölenler Kürt, öldürenler Kürt. Aydın denen 200 kişi bildiri yayınlamış, bunlar karanlık.

  Daha düne kadar Kürt kardeşlerime her türlü hakaretleri edenler, bugün bizzat Kandil'e kadar gidiyorlar. Diyorlar ki Tayyip Erdoğan diktatör. 90 parti var. Seçime 20 parti katılıyor. Nasıl oluyor da diktatörün olduğu yerde bu kadar parti seçime giriyor. Bunlar meşhur komünist rejimin kalıntılar.

  BAHÇELİ, BÖLÜCÜLERLE KOL KOLA

  Kardeşlerim. Bahçeli şimdi bunlar için Meclis'e girme çalışması yapıyor. Biz analar ağlaması diye çözüm sürecini yürütürken bize demediğini bırakmayanlar, şimdi anaları ağlatanlarla birlikte yoldaş oluyorlar.

  Hayatta bir araya geleceği düşünülmeyenler şimdi bir aradalar. Açık ve net söylüyorum. Bir gazete utanmadan, sıkılmadan içinde silah olmadığını söyle Erdoğan diyor.

  ALLAH'TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAYIZ

  Dünyadaki ağababalarına gidiyorlar. Şimdi bizi bir yerlere şikayet ediyorlar. Nereye giderseniz gidin. Bizim Allah'tan başka korkacak kimsemiz yok.

  Bu mücadelem bitmeyecek. Sonuna kadar sürecek.  Şimdi bölücü örgütten talimatlar alıyorlar. Bunlar oradaki sigara izmaritlerinin reklamını yapıyor.

  BENİ MİLLETİMİN ARASINDAN ATAMAZSINIZ

  Van'daki belediye bilboardlarından kan akıyor. Bunların musluğundan kan akıyor.

  Neymiş ağaç kesmiyorlarmış. Bunlar insan kesiyor. Beni milletimin arasından söküp atamazsınız. Ben milletimle beraber yürüyeceğim. Bunu böyle bilin.

  Kılıçdaroğlu çıkmış 'Harçları kaldıracağım diyor, Et Balık Kurumu'nu çevireceğim' diyor. Ben zaten bunları başbakanlığım zamanında yaptım.

  MİLLETİN İNANCINA TERSLER

  Millet dinine sahip çıkıyor. Bunlar tersini yapıyor. HDP'nin başındaki çıkmış. Kabe'miz Taksim diyordu. CHP de eskiden Kabe Arapların olsun bize Çankaya yeter diyordu. Bizim Kabe'miz Mekke'dedir. 

  Bunlar Gezi olaylarında duvarlara 'Zulüm 1453'te başladı' yazıyorlardı.

  Sivas'a hızlı tren geliyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir