Euro
10.2756
0.99%
Dolar
8.5033
1%
Altın
499.48
1.62%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
424.628
-8.78%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni başdanışmanı Cemil Ertem oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlığına ekonomist-gazeteci-yazar Cemil Ertem getirildi.
  • 27.01.2015 - 05:08
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni başdanışmanı Cemil Ertem oldu

  cemil-ertem

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ertem, ekonomi ve finans alanlarında danışmanlık yapacak.

  CEMİL ERTEM KİMDİR?

  Ekonomist doktor, gazeteci, yazar kimliğiyle tanınmaktadır. Günlük gelişme ve haberlerden yola çıkarak, iktisat teorisini politikayla birleştirerek ekonomi yazıları yazmaktadır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise finans ve iktisat alanlarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi- Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yapmıştır.

  İktisat ve siyaset konusunda uzun yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde yazan Ertem, Nokta ve Forbes dergilerinde köşe yazarlığından sonra Taraf gazetesinde, kuruluşundan yakın zamana kadar, ekonomi-politik yazıları yazmıştır. ATV Ana Haberde ekonomi ve siyaset editörlüğü görevini yürütmüştür. İstanbul Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ertem Finans ve İşletme dersleri vermiş, Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

  Bilgi ekonomisi, ekonomi-politik, alternatif büyüme ve para teorileri alanında çalışan Ertem 2011 yılı MÜSİAD en iyi ekonomi yazarı ödülünü almıştır.

  Etkileşim Yayınları'ndan Bitişler ve Başlangıçlar ve Yeni Dünya Düzeni-WikiLeaks (Özgür Uçkan'la) adlarında kitapları bulunmaktadır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir