Euro
10.1211
0.04%
Dolar
8.6229
-0.05%
Altın
492.59
0.07%
Borsa
1.386
0%
Bitcoin
364.046
-2.78%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  DAEŞ'lilerin yüzü şehit yakınlarına ilk kez gösterildi

  Niğde’de 1 polis ve 1 askeri şehit eden 3 DAEŞ militanının yüzleri, ilk kez dünkü duruşmada görüntülü sistemde net olarak gösterildi.
  • 21.01.2016 - 09:05
  DAEŞ'lilerin yüzü şehit yakınlarına ilk kez gösterildi

  20 Mart 2014’te Niğde’nin Ulukışla ilçesinde rutin yol kontrolünde bir taksiyi durdurmak isteyen güvenlik güçlerine ateş açarak Jandarma Astsubay Üstçavuş Adil Kozanoğlu ile polis memuru Adem Çoban’ı şehit edip kamyon şoförü Turan Yaşar’ı öldüren zanlılarla ilgili davaya dün devam edildi. Niğde Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’ü tutuklu, 2’si firari 11 sanıklı davanın duruşmasında DAEŞ’ci sanıkların savunmaları tutuklu bulundukları Ankara Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi’ne yapılan SEGBİS bağlantısı ile sesli ve görüntülü olarak alındı.

  DAHA ÖNCE YÜZLERİ NET GÖSTERİLMİYORDU

  DAEŞ tarafından Irak’ta rehin tutulan 49 Türk vatandaşının 20 Eylül 2014’te serbest bırakılması karşılığında takas olarak kullanıldığı iddia edilen ve daha önceki duruşmalarda yüzleri kamerada net olarak görülemeyen sanıklar Benyamin Xu, Çendrim Ramadani ile Muhammed Zakiri’nin yerlerini mahkeme Başkanı Onur Yerdelen birkaç kez şehit yakınlarına sorarak değiştirdi.

  DAEŞ lilerin yüzü şehit yakınlarına ilk kez gösterildi #1

  "KALBİNİZ RAHAT OLSUN"

  Sık sık şehit yakınlarına "Yüzlerini iyi görebiliyor musunuz?" diye sorarak sanıkların yüzlerinin net görünmesini sağlayan Başkan Onur Yerdelen, "Kalbiniz rahat olsun. Bir takas lafı almış başını gidiyor. Yine bugün bir yerde yazmışlar. Sanıklar, işte burada huzurda. Sanıklar suçlu çıkarlarsa cezalarını çekecekler" dedi. Mahkeme heyeti, saldırıda yaralanan mağdurların organ kaybı olup olmadığı yönündeki raporların beklenmesi için duruşmayı 17 Mart’a erteledi.

  YİNE KONUŞMADILAR

  Haklarında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet istenen Benyamin Xu, Çendrim Ramadani ile Muhammed Zakiri, mahkeme başkanının sorulara neden cevap vermedikleri yönündeki sorulara da yanıt vermedi.

  SÖZCÜ'YE TERS KÖŞE

  Sözcü gazetesi, mahkemede yüzleri gösterilen militanların, kayıp olduğunu iddia etmişti.

  DAEŞ lilerin yüzü şehit yakınlarına ilk kez gösterildi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir