Petrol
109.1
0.00%
Euro
17.5386
-1.62%
Dolar
16.6089
-1.63%
Altın
979.24
-1.30%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.714
-2.89%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Davutoğlu: Ankara saldırganı YPG mensubu kişidir

  Davutoğlu: Ankara saldırganı YPG mensubu kişidir

  Genelkurmay Başkanlığı'na ziyarette bulunan Başbakan Davutoğlu, 28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara patlamasıyla ilgili konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 18.02.2016 - 10:30

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da dün akşam yaşanan patlamayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası basın açıklaması yapan Davutoğlu, saldırının failini açıkladı.

  SALDIRGAN YPG'Lİ MİLİTAN: SALİH NECCAR

  "Ankara'daki saldırının faili Suriye kökenli, PKK ve YPG mensubu bir kişidir. Saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü üyeleri ve YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır." diyen Davutoğlu, saldırganın isminin "Salih Neccar" olduğunu belirtti.

  Davutoğlu: Ankara saldırganı YPG mensubu kişidir #1Salih Neccar

  14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Davutoğlu, ayrıca patlamayla ilgili yapılan araştırmalarda 14 kişinin gözaltına alındığını da belirtti.

  Davutoğlu: Ankara saldırganı YPG mensubu kişidir VİDEO

  GECE BOYU İSTİHBARAT BİLGİLERİNİ TOPLADIK

  Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları:

  "Türkiye terör saldırılarından dünyada en sık yara almış ülkedir. Terörün ne olduğunu en çok biz biliriz. Bu eylemler Türkiye'nin etrafındaki kriz bölgeleri arttıkça etkisini daha da fazla göstermektedir. Dün yüreğimizi yakan terör saldırınsa hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Silahlı kuvvetlerimize de bir kez daha taziyelerimizi iletiyorum. Gece boyu istihbarat bilgilerini topladık.

  OMUZ OMUZA VERMELİYİZ

  Dün gece cumhurbaşkanımızla bütün gece görüştük. Failler tümüyle aydınlanmıştır. Saldırıda doğrudan YPG irtibatı ortaya konulmuştur. kesin bir şekilde bu saldırının Türkiye'deki terör örhüğtü mensupları ile Suriye'den gelşen YPG üyeleri tarafından düzenlendiği belirtilen saldırgan Suriyeli Salih Neccar ve 14 kişi gözaltına alınmıştır. Terör konusunda omuz omuza vermeliyiz.

  TÜM PARTİ VE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Terör odaklarının hedefi Türkiye'de siyasi hayatı durdurmaktıdr. Her ne olursa olsun TBMM oturumlarına ara vermeyecektir. Dün yakınında böyle bir olay olmasına rağmen çalışmalarını durdurmayan tüm parti ve üyelerine teşekkür ediyorum.

  Davutoğlu: Ankara saldırganı YPG mensubu kişidir #2

  PKK İLK DOĞDUNDA DA PİYONDU

  PKK doğduğunda Sovyetler Birliği'nin piyonuydu, hala piyon olarak devam ediyor.

  YPG SURİYE REJİMİNİN BİR PİYONUDUR

  YPG, Suriye rejiminin bir piyonudur ve bu saldırıdan Suriye rejimi doğrudan sorumludur. Bugün başta P5 üyeleri bütün ülkelere 'YPG terör örgütü değildir' diyenlere belgeleriyle ortaya konulacak.

  RUSYA'YI BİR KEZ DAHA UYARIYORUM

  Rusya kınadı, bu iyiye işarettir. Ama yetmez. Rusya'yı bir kez daha uyarıyorum. Bu saldırıdan YPG'ye destek verenler de sorumludur. Dayanışma sözle olmaz"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir