Petrol
109.69
0.43%
Euro
17.4768
-0.29%
Dolar
16.6964
-0.01%
Altın
969.32
-0.06%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
342.806
1.54%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Tren hattının açılış törenine katıldı.
  • 17.12.2014 - 14:40

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da Yüksek Hızlı Tren hattının açılışında bir araya geldi. İstanbul-Konya arasında hizmet yapacak hızlı tren ile yolculuk süresi 13 saatten 4 saate inecek. "İstanbul-Konya hızlı tren hattı, Gaziantep'e kadar uzanacak." diyen Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti;

  "HİÇBİR İŞ YARIM KALMAYACAKTIR"

  "Hiçbir iş yarım kalmayacaktır. Başladığımız her işi bitireceğiz. Hayırlara vesile olmasını diliyorum"

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında #2

  "PAKİSTAN'DAKİ OLAYI TEESSÜRLE ÖĞRENDİK"

  Davutoğlu'ndan sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarında Pakistan'da bir okula yapılan kanlı saldırıyı kınarayak üzüntülerini dile getirdi. Erdoğan, konuşmalarında şunları söyledi;

  "Üstad'ı 741. yıldömünde yadediyor mekanının cennet olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Dün yaşanan Pakistan'daki elim hadise nedeniyle başsağlığı mesajlarımızı iletmek istiyorum. Dün, bir okula yapılan terörist saldırı neticesinde 130'u aşkın öğrenci ve öğretmenimizin katledildiği o olayı teessürle öğrendik.

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında #3

  KONYA MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI

  Konya'ya bir teşekkürüm var. 9 Ağustos'ta Konya'da muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Konya'daki o muhteşem final benim için çok değerli. Konya'da yaptığım son miting Başbakan olarak yaptığım son mitingdi. Burada bir dönemin kapanışını ve bir dönemin başlangıcını yaptık. 10 Ağustos'ta da Konya kendisinden bekleneni yaptı ve milletin adamına, Milli iradeye sahip çıktı.

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında İZLE

  İKİ KADİM BAŞKENTİ YHT'YLE BİRBİRİNE BAĞLIYORUZ

  Konyalı bir kardeşimiz olan Davutoğlu'na görevi tevdi ettik. Merhum Erbakan'dan sonra Konya'dan bir başbakan daha seçtik. İki kadim başkenti YHT ile birbirine bağlıyoruz.

  İSTANBUL-KONYA ARASI 4 SAAT 15 DAKİKA

  Konya ve İstanbul arası 4 saat 15 dakika. 2009'dan bugüne bütün yüksek hızlı tren hatlarından 18 milyon yolcu taşındı. Sadece Ankara-Konya hattını 5.5 milyon vatandaşımız kullandı. Bugün başlayan Konya-İstanbul hattının tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

  MODERN BİR ŞEHRE GİDİYORUZ

  Gençlik yıllarımı düşünüyorum. O SSK'nın malum genel müdürlerinin görev aldığı dönemleri düşünüyorum. Kaliteli sağlık hizmetlerini televizyon ekranlarında izliyorduk ama renkli değil siyah beyaz. Yasaklara yolsuzluklara kimse dur demiyordu. Şimdi iniyoruz Konya Havalimanı'na oradan buraya gelenler..hamdolsun 3 şeritli geliş ve gidişler. Bakıyorsunuz modern bir şehre gidiyoruz.

  DARBELER PLANLADILAR, TUZAK KURDULAR

  Partiler kapatılıyor darbelerle Türkiye'nin yürüyüşü kesintiye uğratılıyordu. Biz hizmet aşkımızı daima diri tuttuk. Onların bir hesabı varsa milletin de bir hesabı vardır deyip sabırla hizmet ettik. Darbeler planladılar, tuzaklar kurdular. O tuzaklara düşmedik.

  SENARYOLARI YIRTIP ATTIK

  12 yıl boyunca ne yaptıysak milletimiz için yaptık. Senaryoları yırtıp attık. Türkiye'yi hayalleriyle buluşturduk. Türkiye'nin önünü açtık. Engin bir ufuk kazandırdık. Heyecan aşıladık, umut aşıladık, özgüven aşıladık. Türkiye'nin büyük bir devlet olduğunu Türkiye'nin medeniyetlere yön veren bir devlet olduğunu dünyaya gösterdik.

  BİZ NE DEDİK: DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR

  Göreve geldiğimizde 45 milyon dolarlık destek verebilen ülkeyken bugün 4.5 milyar dolar destek verebilen bir ülke haline geldik. Bu ülke azizdir. Eski Türkiye'nin faizinden beslenenler refahtan rahatsız oldular. Eski Türkiye'nin kanından beslenen vampirler, barıştan umuttan rahatsız oldular. Bu dünyada biz de varız dedik. Biz ne dedik, Dünya 5'ten büyüktür dedik. 100 yıl boyunca aşağıladığınız Türkiye ayakları üzerine doğruldu ve haddinizi bilin dedik. Kirli emellerinizden vazgeçeceksiniz dedik. İstikamet  çizemeyeceksiniz dedik.

  Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında #4

  GEÇEN YIL 17 ARALIK'TA YİNE KONYA'DAYDIM

  Hızlı trenden, boğazın altından geçişten rahatsız oldular yeni havalimanlarından, dünya ölçeğindeki büyük projelerimizden Suriye dememizden, Mısır dememizden rahatsız oldular. Çözüm dememizden rahatsız oldular. Bütün tuzaklarını, bütün kumpaslarını alt üst ettik. Geçen yıl 17 Aralık'ta yine Konya'daydım. Bugüne kadar hiçbir 17 Aralık'ı ihmal etmedim.

  MESELENİN YOLSUZLUK OLMADIĞI O GÜN ANLAŞILDI

  Bu nedir vuslattır. Yargı emniyet ve medya el ele verdiler o gün bir operasyon başlattılar. Bir yandan operasyonlar yapılıyor bir yandan da önceden hazırlanmış haberler servis ediliyordu. Dünyada çok kirli bir algı operasyonu başlattılar. Daha o gün meselenin bir yolsuzluk meselesi olmadığı ortaya çıkmıştı. Yargı, medya, STK içindeki karanlık güçler iş birliği yapmış bir senaryo yapmış ve uygulamaya başlamışlardı. Senaryoyu yazdılar elimize verdiler biz de oynadık dedi bir yönetmen.

  30 MART'TAN SONRA 10 AĞUSTOS'TA YANIMIZDA DURDUNUZ

  Bu tuzakları bozmak için derhal ayağa kalktık. Allah'a hamdolsun o tuzak bozuldu. 17 Aralık'ın hemen ardından 25 Aralık'ta planladıkları asıl tezgah polislerin bilgisayarlarından çıktı. O kadar eminler ki sonradan kullanacakları fezlekeye dönemin Başbakanı ifadesini kullanmışlar. Sizler bu oyunu bu tuzağı gördünüz. Önce 30 Mart'tan sonra 10 Ağustos'ta yanımızda durdunuz.

  İNLERİNE GİRDİK

  İnlerine girdik, ihaneti tespit ettik daha çok şey tespit edeceğiz. Emniyette oyunu bozduk, yargıyı da şantaj ve tehditten kurtaracağız.Davutoğlu ile Erdoğan İstanbul-Konya YHT açılışında #5

  TÜRKİYE'YE GEL DE SİZE ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ DERSİ VERELİM

  Mürebbiye edasıyla parmağını sallayarak Türkiye'ye akıl vermeye çalışanlar karşılarında o eski Türkiye'nin olmadığını anlasınlar. Türkiye'ye demokrasi dersi vereceklermiş. Türkiye'ye gel de size Mısır üzerinden Suriye üzerinden özgürlük ve demokrasi dersi verelim.

  TÜRKİYE GÜNAH KEÇİNİZ DEĞİL

  7 tane soydaşımızı ırkçı faşistler öldürdüler. Basın mensuplarını onların yargılanma sürecine dahil etmek istemediler. Vekillerimizi duruşmaya sokmak istemediler. Soydaşlarımızın evi kundaklandı hala failleri ortada yok. Himaye ettiğiniz teröristlerin dosyalarını verdik. Türkiye sizin günah keçiniz değil. AB olarak önce aynaya bakmalı."


     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir