Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.027
0.43%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Kamudaki taşeron işçilere kadro verildi

  Kamudaki taşeron işçilere kadro verildi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grubunda bir müjdeyi açıkladı.
  • 22.03.2016 - 12:49

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında milyonlarca kişinin beklediği taşeron işçilere kadro müjdesini verdi.

  "Seçim vaatlerimizde asıl işlerde çalışanları kamuya alacağımızı söylemiştik çalışmalarımızı tamamladık asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Dışarda kalan te taşeron işçisi kalmayacak inşallah" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  BİZ SÖZ VERDİK Mİ BÖYLE SÖZ VERİRİZ

  "Ayrıca bir karar daha aldık. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz içim müjdeli kararımızı paylaşmak isterim. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almaya karar verdik. Dışarda kalan tek bir taşeron işçisi olmayacak. Biz söz verdik mi böyle söz verir, icraat yaptık mı böyle yaparız.

  Kamudaki taşeron işçilere kadro verildi İZLE

  BELEDİYELERDE ALT İŞVEREN YANINDA ÇALIŞANLAR İSTİHDAM EDİLECEKTİR

  Hem asli işlerde hem de yardımcı işlerde çalışıp emeklilik hakkını elde etmemiş kişileri de kamuya alacağız. Çalışanlarımız özel sözleşmeli olarak almakta oldukları ücretleriyle beraber çalıştıkları yerlerde çalışmaya devam edecekler. 1 Kasım'dan önce kamuda alt işveren yanında çalışmış olup halen çalışmaya devam eden kardeşlerimiz bu haktan yararlanacaklar. Belediyeler ve özel idarelerde alt işveren yanında çalışanlar ise istihdam edilecektir"

  Kamudaki taşeron işçilere kadro verildi #1  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir