Petrol
114.16
-0.01%
Euro
17.5954
0.20%
Dolar
16.3715
0.14%
Altın
974.38
0.18%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
475.711
-3.29%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C
  Davutoğlu: Kimlik bilgileri CHP İzmir teşkilatından sızdı

  Davutoğlu: Kimlik bilgileri CHP İzmir teşkilatından sızdı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'da canlı yayında gençlerle buluştu.
  • Ajanslar
  • 12.04.2016 - 00:43

  Davutoğlu: Kimlik bilgileri CHP İzmir teşkilatından sızdı #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Habertürk'te yayınlanan Şimdi ve Burada adlı programda 250'yi aşkın gencin sorularını yanıtladı. Sosyal medya üzerinden açılan #AhmetHocaGençlerle etiketi üzerinden on binlerce vatandaş sorularını yöneltti.

  Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından önemli ayrıntılar..

  "Hoca olarak buradayım. Şanlıurfa'nın hikayesi, kendini kurtaran şehrin hikayesidir. Şanlıurfa'ya kendimi yakın hissediyorum. Her gelişimde aşık olduğum bu şehrin özelliklerini anlamaya çalıştım.

  ŞANLIURFA İÇİN O AN TALİMAT VERDİM

  Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanımız Sedat, İstiklal Madalya'sının arkasından gitmiş olabilir. Kendisi bana iletmişti, İstiklal Madalyası'nı. O saat itibariyle talimat verdim.

  Bizi bölmek isteyenlerin karşısında gençlerimiz var. Şanlıurfa'nın mesajını gençlerimiz zihninden çıkarmasın. Gençler, şehirlerimizin hikayesine sahip çıkın.

  Davutoğlu: Kimlik bilgileri CHP İzmir teşkilatından sızdı VİDEO

  BEŞİKTAŞ'IN YENİ STADI ARENA'NIN AÇILIŞI

  Buradan çıkıp sahaya gidebilirim. Arada oynuyorum. Lisede çok iyi futbol oynardım. Biz Cumhurbaşkanımızla eskiden beri iyi paslaşırız.

  SOSYAL MEDYA YASAKLARI

  Bu kadar iletişim teknolojisinin ilerlediği bir zamanda hiçbir şeyi engellemek mümkün değil ama Ankara'da bir olay oldu. Orada o anda öylesine kötü görüntüler oldu ki. Böyle bir olayda kardeşinizin, bir yakınınızın olay yerinde olduğunu düşünün. Burada bir karar almak zorundasınız. Dünyanın her yerinde terör olayları sonrası kontrollü engelemeler yapılabiliyor. O anda teröristlerin amaçlarını yaymak için de kullanılabiliyor. Onu engellemek içinde olabiliyor. Yasin Börü olayında sosyal medya kullanılarak eylem planlanması oldu. Bu sebeple bu yasaklar oluyor. Daha sonra normal düzene giriyor. Bu bir araç. Onu işlevselleştiricek olan kimse kullanıcılar. Bazı terör olaylarının organizasyonları şifreli bir şekilde sanal medya üzerinden yürütülüyor. Madem bu kadar genç bir arada toplandı bir whatsapp grubu kurun. Arada bir haberleşiriz.

  DAVUTOĞLU'NUN ÜNİVERSİTEDE İLK TERCİHİ

  Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni yazdım. Sonunda ilk tercihime girdim. Hiç pişman değilim. Arzu ettiğim işi yaptım. Aşkla seversen o meslek seni iyi bir yere götürür.

  Türkiye sadece geçen yıl 1 milyon kişiye iş imkanı bulduk. Çok genç bir nüfusumuz var. Koşarak nüfusumuza iş yetiştirmeye çalışıyoruz. Aziz Sancar örneği. Eğer aşk ile severseniz iş sizi bulur, sizi işi bulursunuz."

  MURAT ÇETİNKAYA, GÜVENİMİZİ KAZANMIŞ BİR ARKADAŞIMIZ

  700 bine aşkın vatandaşımıza kamuda iskan hakkı vereceğiz. Merkez Bankası, ehliyet ve liyakatın öne çıktığı bir kurumdur. Erdem Başçı, görev süreci içerisinde çok önemli hizmetler yaptı. Çok kıymetli bir ekonomist ve akademisyendir. Aylardır Merkez Bankası Başkanı nasıl seçilecek diye pusuda bekleyenler var. Piyasalar ise güven unsuru olarak gördü. Murat Çetinkaya, güvenimizi kazanmış bir arkadaşımız."

  KİMLİK BİLGİLERİ, CHP'NİN İZMİR TEŞİKLATINDAN SIZDI

  2009 yılında yerel seçimler öncesinde, yasal olarak bütün partilerin genel merkezlerinin YSK'dan seçmen bilgisi isteme hakkı var. YSK bunu bütün partilere gönderiyor. 2011 yılında bir vilayetimizde bir partimizin ana muhalefet partisinin bu vilayetteki temsilcilerinin bu bilgilere ulaştığı ortaya çıkıyor. YSK'dan CHP'ye veriliyor. Onlar da teşkilata veriyor, yapmaları gerekmeyecek şekilde. Oradan da bir milletvekili hakkında hala bu partiden eski bir milletvekili ile ilgili yasal süreç devam ediyor. Şimdi haber olarak gündeme tekrar gelen husus bu. Yazıyla da YSK'ya bildiriliyor. Yazışmalar var elimizde. Seçmenler üzerinde çalışma yaparken bu veriler başka şekilde dışarı da çıkıyor. İki şey önemli. Devletin herhangi bir mekanizmasından çıkmış değil. Sanal ortama düşen bilgilerin elde edilmesi aslında. MERNİS'in nasıl kurulduğuyla ilgili kaygı duyulacak bir şey yok.

  CHP İzmir teşkilatına gönderilmesi ve bunun üzerinden yayılması var. Verilen bilgileri yanlış bir şekilde kullanmışlar. 1991 doğumlulardan öncekilerin bilgileri var. 2009'la irtibatı da oradan.

  Devletin ve devlet kurumlarının hiçbir ihmal veya eksikliği yok. Onlar bilgileri YSK'ya vermek zorunda. YSK da kendisinden talep eden partilere vermek zorunda. bugün için de geçerli bu. Ayrıca siber saldırılar konusunda Ulaştırma Bakanlığı'mız kapsamında bir çalışma yürütülüyor. Nasıl bir tedbir alınacağı konusunda özellikle TC Kimlik numarası üzerinden herhangi bir usulsüzlük yaplımaması için tedbirler konusunda çalışıyoruz.

  KILIÇDAROĞLU'NUN RAMAZANOĞLU HAKKINDAKİ SÖZLERİ

  İnsanlar dillerini buna alıştırmamalılar. Deyimler sözlüğüne bakmakla olmaz. Karaman'daki olay hakkında 'Bunu yapanlar alçaklardan alçaktır' dedim. Kılıçdaroğlu, sanki bizden tepki gelmemiş gibi, o çocuklara kendi öz çocuğu gibi bakan kadının hukukunu yok etmiştir. Benim yakınlarım arasında da olsa farketmez. Böyle bir kişi karşısında tutumumuzu ortaya koyarız. Sayın Bakan da telin etti. Kılıçdaroğlu olayı bırakıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na çevirdi.

  DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK MI?

  AK Parti'de fire verilmeden imzalar toplandı.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ

  Ben Başbakanım 'Başkanlık sistemine geçersek ben ne olurum' diyemem. Bundan Allah'a sığınırım. Hesabi olanlar değil, hasbi olanlar kazanır. Anayasanın ruhu kısıtlayıcı olmamalı. Anayasanın ruhu Parlamenter sistemde de olur, Başkanlık sisteminde de

  İLK 3 AYLIK VAATLER

  Sizin yanınızda gururla ifade ediyorum Verdiğimiz vaatlerin yüzde yüzüni yerine getirdik. Gençlere hibe konusunda yanlış anlama var. 50 bin lira projenin öncesinde veriliyor, sonrasında değil. Eğer bu miktar yetmezse 100 bin lira kredi veriyoruz. Esnafa 30 bin lira hibe veriyoruz. Gençlere verdiğimiz tüm vaatleri yerine getirdik.

  Türkiye hiçbir şekilde Suriye olmaz. Sizin gözlerinizde Türkiye'nin küresel bir güç olduğunu görüyorum. Peki neden olmayız? Biz halkına hesap veren bir ülkeyiz. Mısır'da Tahrir Meydanı'na çıktığında gençler bir soru yöneltti bana 'Arap Baharı' gecikti mi diye?

  Bu rejimlerin en büyük zaafı halkına hesap vermemesi. Türkiye ise bakın arkadaşlar gurur duymalısınız. Suriye içinde aynısı geçerli. Gurur duyacağınız konu şu ki seçimler yaptık. Hepimiz gittik oy kullandık. Türkiye'de çatışmanın olduğu bölgelere bakın. Buralarda terör örgütünün saldırıları var. Beni memnun eden vatandaşlarımızın teröre destek vermemesi ve sokağa inmemesi.

  SURİYE'DE İÇ SAVAŞ

  Olayın ilk aşamasında Esad bizim sözümüzü dinlemiş olsaydı eğer, kolay olan zamanlar çözüm bulunamadı. Bütün acıları Suriye halkı yaşadı. Bütün bunlara rağmen diplomatik ilişkileri zorlayarak, siyasi bir çözüm için çalışılmalı. Suriye bizim canımız, ciğerimiz, halkımızın ta kendisi.

  ABD, Türkiye'nin kaygılarını yeteri kadar anlayamadı. Güvenli bölge için direndiler şimdi kurulmalı diyorlar. ABD ile yakın temas halinde istişareleri sürdürüyoruz. Türkiye'nin güvenliğini hiçkimseyle pazarlık haline getirmeyiz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir