Euro
15.4938
-0.1%
Dolar
13.6698
0.05%
Altın
784.83
0.74%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
779.240
0.01%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Davutoğlu uyuşturucuyla mücadele planını açıkladı

  Başbakan Davutoğlu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahallelerde narkotimler oluşturulacağını belirterek, "Bu çetelere sokağı, çocukları bırakmayacağız" dedi.
  • 23.09.2014 - 17:53
  Davutoğlu uyuşturucuyla mücadele planını açıkladı

  Davutoğlu uyuşturucuyla mücadele planını açıkladı #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahallelerde narkotimler, gençlik timleri oluşturulacağını belirterek, "Sokağın hakimi bu çetelere sokağı, çocukları bırakmayacağız. Mahallelerimize giremeyecek, okullarımızın yanına yaklaşamayacaklar. Nasıl bir terörist yaklaşınca ne muamele görüyorsa aynı muameleyi görecekler" dedi.

  VİRANELERİ TASFİYE EDECEĞİZ

  Viraneleri tümüyle tasfiye edeceklerini belirten Davutoğlu, "Bu tür şeylerin yapıldığı, deprem döneminden kalmış, mahkeme kararıyla yıkılamamış binalar var. Ya da virane dediğimiz, metruk alanların Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla barınak haline gelmesi, bu çetelerin kullandığı alanlar haline gelmesini engelleyeceğiz" diye konuştu.

  Davutoğlu uyuşturucuyla mücadele planını açıkladı İZLE

  SPEKÜLATİF HABERLERDEN KAÇINILMALI

  Başbakan Davutoğlu, IŞİD'in elindeki 49 rehinenin kurtarılmasıyla ilgili şunları ifade etti:

  "Belli hususlar vardır ki sadece o sürecin içinde olanların mahremiyeti çerçevesinde kalır, devlet arşivinde olur. Ama kamuda bunların sürekli tartışma haline getirilmesi, ileriki aşamalarda başka vatandaşlarımızı riske edecek sonuçlar doğurabilir.

  Onun için basınımızın, bu tür araştırmaları yapması doğaldır ama spekülatif haberlerden kaçınılması tavsiyesinde bulunuyorum, hatta bunu rica ediyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir