Petrol
93.9
0.16%
Euro
18.4615
0.54%
Dolar
18.5721
-0.30%
Altın
1.028
0.32%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
380.321
0.59%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C
  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl saldırısında yaralanan polisleri ziyareti sonrasında açıklama yaptı.
  • 10.10.2014 - 11:00

  Başbakan Davutoğlu ndan önemli açıklamalar #1

  Davutoğlu Kobani olayları ve dün gerçekleştirilen Bingöl saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Davutoğlu yaptığı açıklama sonrası gelen bir soru üzerine Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "Onun aklına da fikrine de ihtiyacımız yok, sussun yeter" dedi.

  Davutoğlu şöyle konuştu;

  ''Dün akşam Bingöl'de alçakça bir saldırı gerçekleşti. İki güvenlik görevlimiz şehit oldu. Allah'tan rahmet diliyorum. Gece boyu Dişişleri Bakanlığı ile gelişmeleri takip ettik, talimatlar verildi. Sorumlular bir iki saat içinde cezalandırıldılar. Ailelerine taziyelerimi sunuyorum.

  Başbakan’dan Kılıçdaroğlu’na: Sadece sussun İZLE

  ''ESNAF ZİYARETİ SIRASINDA GERÇEKLEŞTİ''

  Yaralanan Bingöl Emniyet Müdürü'yle ilgili olarak, Bingöl halkına güven verebilmek, destek olmak için esnaf ziyareti sırasında bu saldırının gerçekleştiğini öğrendik. Bizi teselli eden husus; durumu gayet iyi şuuru yerinde. Şuan kısmi ve sınırlı ve müdahalede bulunuluyor. Müdahalede son derece başarılı olundu. Bilinci yerinde kendisiyle görüştük inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

  ''KILIÇDAROĞLU'NU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL''

  Kılıçdaroğlu'nu anlamak mumkun değil. Hem sükunet çağrısında bulunuyor hem de IŞİD'e yardım edildiği tezini tekrarlıyor. Bu yaptığı sorumsuzluktur. Ülkemize karşı tuzaklar kurulurken Kılıçdaroğlu'nun yaptığı ihanettir. Kılıçdaroğlu'nun elinde belge varsa çıkarsın. Belge olmadan bir ülkeyi, bir milleti zan altında bırakmak algı operasyonuna devam etmek bir parti liderine yakışmaz. Kılıçdaroğlu'nun amacı Esed'i korumak. Nedir bu Esed sevgisi. Eğer Kılıçdaroğlu'nun elinde bir bilgi varsa çıksın açıklasın yoksa lütfen sussun.

  ''HER ÜLKE İÇİN AYRI TEZKERE Mİ ÇIKARACAĞIZ''

  Biz her bir ülke için ayrı tezkere mi çıkaracağız? Yaptığı hatanın farkına vardı, çark etti. Kılıçdaroğlu'nun tek bir amacı var ESAD'ı korumak. Kılıçdaroğlu duymuyor ama birdaha sesleniyorum Türkiye IŞİD'e de ESAD'a da aynı ölcüde karşıdır.

  Kitleler, 'Türkiye IŞİD'e destek oluyor' teziyle provoke edilirken, ülkemize karşı açık bir tuzak kurulurken, Kılıçdaroğlu'nun bu tezi tekrar etmesi, en hafif tabiriyle sorumsuzluktur ve tarihe geçecek açıkçası bu kritik dönemde yapılan bir ihanettir. Hiç kimse Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği tezini ispat edemez.

  ''YETER Kİ SUS''

  Kılıçdaroğlu bilsin ki onun aklına ihtiyacımız yok. Sadece sussun, kendi ülkesini uluslararası topluma şikayet etmesin, provokatörlerin eline argüman vermesin, sadece sussun. Onun fikrine de aklına da ihtiyacımız yok."


  Görüş Bildir