Davutoğlu'ndan parti kapatmayı imkansızlaştıralım çağrısı

davutoglu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'de düzenlenen "Türkiye’de Kadının Değişen ve Gelişen Konumu" konulu panelde konuşuyor.

Burada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Davutoğlu "Hemen yarın gelin anayasal değişiklikle partilerin kapatılmasını imkansız hale getirelim" dedi ve şu şekilde konuştu;

"2-3 SAATE BİTER BU İŞ"

"Demokratik bir ortamın olduğu yerde parti kapatmak olmaz. Partileri halk açar halk kapatır. Seçime vakit var. Hemen yarın gelin anayasal değişiklikle partilerin kapatılmasını imkansız hale getirelim. Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Yarın gelin 2-3 saatte biter bu iş. Anayasa değişikliğini oylayalım kabul edelim. Eğer bunu yapmapacaksanız bir takım kaygılar üzerinden mağduriyet edebiyatı yaparak halkın huzuruna giderseniz. Biz de gider onlar reddetti deriz. AK Parti olarak hiçbir zaman partinin kapatılmasına rıza göstermeyiz."

Davutoğlu'ndan parti kapatmayı imkansızlaştıralım çağrısı TIKLA İZLE

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

KÜLTÜRÜMÜZ SAYGI ÜZERİNE KURULMUŞTUR

"Bizim kültürümüz kadına saygı üzerine kurulmuştur. Bizim inancımızda kadına şiddet yoktur. Anneye muhabbetle bakıldığı, anneye hürmet edildiği, annenin elinin öpüldüğü her gün bizim için kadınlar günüdür. Eşe, kıza muhabbetle bakılan her gün anneler günüdür.

ANALAR AĞLAMASIN DİYE BAŞLATTIK

Biz AK Parti içinde de kadınlarımıza özel bir çaba gösterdik. Bugünlerde zamanın ruhu çözüm süreci üzerinden sağlanan kardeşlik ve barış ortamıdır. Analar ağlamasın diye başlattığımız çözüm süreci çok önemli bir aşamaya geldi. Gün kardeşliğe sahip çıkma günüdür. Kadınların sahip çıkmadığı hiçbir şey başarıya ulaşmaz. Suriye ve Irak örneklerini gözümüzün önünde kardeş olanların nasıl düşman edildiğini görüyoruz.

BU TOPRAKLARA İHANET EDERLER

Ben sadece bu ülkenin Başbakanı olarak değil bir baba olarak hep tehayül ediyorum. Bugün karşı karşıya getirilen gençler 20 yıl önce doğduklarında masum olarak doğdular. Onları karşı karşıya getirmek isteyen kim varsa, Türkiye'de kardeşliği bozacak şekilde davranan kim varsa işte o bu toprağa ihanet etmektedir. Biz bu konuşmaları yaparken çok sayıda bebek masum bir şekilde doğuyor. Şimdi bizim takip edeceğimiz politika ile o çocuklar 20 yıl sonra ya kardeş olacaklar ya düşman olacaklar.

BU HAYAT BU MAKAM BİZE HARAM OLSUN

Ben şehit annelerinde de Diyarbakır annelerinde de aynı acıyı hissettim. Eğer ayrımcılık yaparsam bu makam bu hayat bize haram olsun... Anneler bu topraklarda çözüm sürecinin garantileridir.

KADIN MİLLETVEKİLLERİ ORTAK MESAJ VEREBİLİRDİ

Meclisteki partilerin kadın milletvekilleri kardeşlik için ortak mesaj yayınlasalar ne güzel olur. Meclisteki 4 partinin kadın milletvekilleri ortak mesaj verebilirlerdi. Muhalefetin kadın milletvekillerine çağrıda bulunuyorum. Kadınlar Günü'nde ebedi ve ezeli kardeşlik günü çizgisinde buluşalım. Ben kendi milletvekillerime talimat veriyorum.

YARIN GELİN İMKANSIZ HALE GETİRELİM

Demokratik bir ortamın olduğu yerde parti kapatmak olmaz. Partileri halk açar halk kapatır. Seçime vakit var. Hemen yarın gelin anayasal değişiklikle partilerin kapatılmasını imkansız hale getirelim. Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Yarın gelin 2-3 saatte biter bu iş. Anayasa değişikliğini oylayalım kabul edelim. Eğer bunu yapmapacaksanız bir takım kaygılar üzerinden mağduriyet edebiyatı yaparak halkın huzuruna giderseniz. Biz de gider onlar reddetti deriz. AK Parti olarak hiçbir zaman partinin kapatılmasına rıza göstermeyiz."