Euro
14.4044
-0.45%
Dolar
12.748
-0.53%
Altın
731.62
-0.46%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
730.973
0.75%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C
  Davutoğlu'ndan Suriyeli Kürtlerle ilgili ilk açıklama İZLE

  Davutoğlu'ndan Suriyeli Kürtlerle ilgili ilk açıklama İZLE

  Başbakan Davutoğlu, ani bir şekilde başlayan Suriyeli Kürtlerin göç dalgasına yönelik olarak yapılan çalışmaların insanlık tarihinde altın harflerle yazılacağını söyledi.
  • 19.09.2014 - 13:52

  Davutoğlu ndan Suriyeli Kürtlerle ilgili ilk açıklama İZLE #1

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, IŞİD saldırılarından kaçan ve sabah saatlerinden itibaren sınırda bekleyen Suriyeliler, Türkiye'ye alınmaya başlandı.

  Başbakan Davutoğlu, Suriye'den 4 bin kişinin Türkiye sınırına geldiğini belirterek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan, Suriye'den veya herhangi bir ülkeden ölüm karşısında sığınacak bir yer olarak Anadolu'yu görenlerin etnik ve mezhebi ayrım gözetmeden içeri alındığını kaydetti.

  Girişlerin başladığını hatırlatan Davutoğlu, son göç dalgasının ani bir gelişme olması nedeniyle yetkililerin organize olmaya çalıştığını ifade etti.

  Davutoğlu, giriş yapanların en kısa sürede yerleştirileceklerini ve ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

  Davutoğlu'ndan Suriyeli Kürtlerle ilgili ilk açıklama İZLE

  Davutoğlu devamında şöyle konuştu;

  ''İNSANLIK TARİHİ BUGÜNLERİ YAZACAKTIR''

  ''4 bin kardeşimizin tüm ihtiyaçları karşılanacak, ülkemizde ağırlanacak. Suriyeli kardeşlerimize kucak açmamız insani bir görevdir. Allah devletimize ve milletimize güç versin ki tüm ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilelim. İnsanlık tarihi bugünleri yazacaktır.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir