Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.808
-0.85%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Davutoğlu'nun AK Parti Grup Toplantısı konuşması

  Davutoğlu'nun AK Parti Grup Toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısında açıklamalarda bulundu.
  • 13.01.2015 - 12:06

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde Paris'teki saldırı ve terörle mücadele en önemli konular vardı.

  Başbakan Davutoğlu'nu izlemeye gelen gençlik kolları üyeleri 'Hey Onbeşli' türküsüyle karşıladı. Davutoğlu gençlerin jestine teşekkür ederek karşılık verdi. Davutoğlu şunları söyledi;

  Davutoğlu: Bir gün liderler Filistin için yürüdüğünde Video

  "LİDERLER FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜĞÜNDE..."

  "Bir gün özgür Filistin'in başkenti Kudüs'te dünya liderleri yürüdüğünde, dünyaya barış işte o zaman gelecek. Dünya liderleri Gazzeli çocuklar, Suriye'deki zulüm için yürürlerse dünyaya o zaman barış gelecek."

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  -"Bilim ve teknoloji ile ilgili toplantı bundan sonra 6 ayda bir yapılacak.

  -Biz insanların kılık ve kıyafetleri ile değil beyinlerinde bilim anlayışıyla ilgileniyoruz.

  -Bundan sonra üniversitelerimizde başörtülü ve başörtüsüz hocalarımız yan yana ders verebilecek.

  -Milli savaş uçağı projemizin tasarı aşamasına geçildi. 2023 yılında ilk üretime kararlıyız.

  -Milli piyade tüfeği MPT ilk aşamada 30 bin olmak üzere seri üretime geçiyoruz.

  -F35 de toplamda 100 tane sipariş ettik. Artık savunma sanayi milli olacaktır.

  - Gerçek vatanseverlik, Türkiye'nin milli savunma sanayisini kurarak olur.

  BAHÇELİ'YE SESLENİYORUM

  -Milliyetçilik Ankara'da kapalı kapılar ardında yapılmaz,Bahçeli'ye şunu söylüyorum; Gerçek milliyetçilik milli projelerle olur.

  - AFAD'ın kuruluşunun 5. yıldönümüne katıldık. Bilim ve Teknoloji komitesinde aldığımız kararlar savunma sanayi için aldığımız kararlardır. AFAD'sa bizim vicdanızımızı temsil ediyor. Ahi Evran'ın felsefesini temsil ediyor. Kudret, bir olmakta, dir olmaktadır.

  -AFAD toplantısında hepimizin gözyaşlarına boğulmasına neden olan benim alnımdan öpen küçük yavrucuk 2005 yılında Hamas'da doğdu.

  KILIÇDAROĞLU BU HİSTEN MAHRUM

  -Biz ahirette ulu peygamberin yanında bu yetimlere sahip çıktığımız için yer alacağız. Bırakın bu hissiyattan mahrum olan Kılıçdaroğlu bu yetimlere niye kapıları açtık diye soradursun.

  -Bu yetimlere sahip çıkan bütün vatandaşlara minnetlerimi, takdirlerimi sunuyorum.

  -Kobani'yi Türkiye'yi eleştirmek için kullananlara cevap olarak, AFAD kamplarımızda yeni doğan çocuklara en çok verilen isim 'afad' oldu.

  - Dün Almanya'da övgüyle bahsedildiği gibi, yeni binalar aldık, al bayrakların dalgalandığı binalarımız var.

  -Dışişleri bakanı olduğumuz gün söyledim. 24 saat yetmiyorsa 25 saati bulacaksınız. Tek bir dakika kaybetmenize müsade edilmeyecek.

  -Biz takip eden, başkalartının peşine takılan bir millet değiliz. Bu kapsamda büyükelçilerimize başarılar diliyorum.

  NÜFUS AZ OLSUN ZİHNİYETİ GERİDE KALDI

  -Geçtiğimiz hafta aile ve çalışan kadınlarımızla ilgili açıklamalarda bulunduk. Büyük ülkeler nüfusunu ve insan gücünü bir kaynak olarak görür. Eldeki kaynaklar bitebilir. Tükenmeyen tek kaynak insan kaynağıdır.

  -Yaş ortalamamız gittikçe 30 yaşın üstüne çıkıyor. Nüfusun artmasını durduralım ve azalmış nüfusla kalıp orta gelişmişlikte devam edelim zihniyeti eskide kaldı. Nüfus az olsun problem az olsun zihniyeti geride kaldı.

  KADIN KARİYER Mİ ÇOCUK MU KARARINI VERMEK ZORUNDA KALMAYACAK

  -Bizim hükümet ne yaparsa eleştiren muhalefet özel sektöre hiçbir yük getirmeden devlet kaynaklarıyla bunları karşılayacağımızı okumadılar. Bu devrim mahiyetnde bir reform. Çünkü kadın kariyer mi annelik mi tercihini yapmak zorunda kalmayacak. Annelik de vatan görevi gibi kutsal bir görevdir.

  PARİS'TE MİTİNGE KATILDIK

  - Paris'te dayanışma mitingine katıldık. Bu bir çok açıdan önemliydi. Teröre karşı sesimizi yükselttik. Terör nerede olursa olsun bizim için bir insanlık suçudur ve sesimizi yükseltmeye devam edecğiz. Terörün herhangi bir şekilde islamla yada herhangi bir dinle yanyana getirilmesine izin verilmeyecektir.

  -Oradaki mevcudiyetimiz küresel olarak verdiğimiz mesajla ilgilidir. Hertürlü barbarlığa, zulme karşı sesimizi yükselteceğiz. Mesela Norveç'te katliam oldu ama biz ona 'Hristiyan terörü' demedik. Batı veya beyaz ayrımı yapmadık

  -Gazze'de yapılan zulme devlet terörü demeye devam edeceğiz. Esad'ın yaptığına da devlet terörü demeye devam edeceğiz.

  -Bazıları bunlara sessiz kalıyor. 3000 kardeşimizin öldürülmesine sessiz kalıyor bazıları DEAŞ'ın öldürmelerine sessiz kalıyor. Bunlara sessiz kalmayan tek ülke Türkiye oldu.

  DÜNYAYA BARIŞ O ZAMAN GELECEK

  Dünya liderleri Gazzeli çocuklar, Suriye'deki zulüm için yürürlerse işte dünyaya o zaman barış gelir. Bir gün inşallah, bu liderler özgür bir Filistin'in başkentinde yürüdüklerinde dünyaya barış gelecek.

  Biz Asyalı olduğumuz kadar Avrupalıyız, Balkanlı olduğumuz kadar Ortadoğuluyuz. Bizim orada olmamız ne kadar samimiyse İsrail Başbakanının orada olması o kadar gayri samimidir.

  AVRUPA'NIN MESELESİ BİZİM MESELEMİZDİR

  Biz Avrupalıyız, Avrupa'nın meselesi bizim meselemizdir. İslam Avrupa'nın asli unsurudur. Şu an Avrupa'da 45 milyon Müslüman yaşıyor. Bizim Fransa'daki mevcudiyetimiz bunu haykırmak içindi.

  Bu saldırıyı yapanlar kimlerin piyonu ise, en büyük zararı İslam'a vermişlerdir. Paris saldırısı üzerinden, Peygamberimizin adını taşıyan herkese suç isnat eden karanlık bir yapı var. Gün, başımızı dik tutma günüdür. Taşıdığınız Muhammed ismiyle, Ahmet ismiyle gurur duyun.

  Biz Fransa'da bulunmakla 45 milyon Müslümanın kollektif suç ile itham edilmesini önledik. Bundan sonra yurt dışına gittiğimizde yakılan bütün camileri ziyaret edeceğiz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir