DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEAŞ'ın sözde Türkiye emirinin önemli planlarla yakalandığını ve tutuklandığını bildirdi.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, emniyet teşkilatına tebrik ve teşekkürlerini bildirerek, "DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı." bilgisini verdi.

KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

Operasyonların devam ettiğini dile getiren Soylu, terör örgütü DEAŞ'ın yakalanan sözde Türkiye emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladı.

Adana’da yakalanan teröristin bağlantılarına yönelik operasyonların devam ettiğini, başka örgüt mensuplarının da sorgusunun sürdüğünü belirten Soylu, “Terörist Mahmut Özden'e ulaşıldı. Evinde yapılan aramalarda dijital materyal ve bilgisayarlarına el konuldu. Irak ve Suriye’den talimatlar aldığı 10-12 kişilik gruplarla Türkiye’de eylem hazırlığında olduğu, silahların gömüleceği yerler ve bunların kimlerle irtibatlanacağı, Türkiye’ye ekonomik açıdan zarar verecek gruplara eylem yapmak, siyasi ve devlet adamlarını kaçırıp Suriye tarafına götürme planı içinde olduğu çok net bir şekilde aldığı talimatlar ve uygulama planlarıyla belirlendi.” dedi.

“KAFA KARIŞTIRAN İŞLER VAR”

Operasyonun devam ettiğini belirten Soylu, şunları söyledi:

“Kafamı karıştıran başla işler de var o da şu: DEAŞ’ın hiç yapmaması gereken eylemleri de planlandığını görüyoruz. Arkasına bakmak lazım kimin ve nerelerin motivasyon sağladığına bakmak gerekir. Arkadaşlarımız bu yönde çalışmaları yapıyorlar, buna ait riski de ölçmeye ve önlemler almaya çalışıyorlar.”

Soylu: EAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı VİDEODEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı

DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı VİDEODEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı

DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı