Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.869
1.03%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı

  DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı" dedi.
  • AA
  • 01.09.2020 - 10:34

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEAŞ'ın sözde Türkiye emirinin önemli planlarla yakalandığını ve tutuklandığını bildirdi.

  Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, emniyet teşkilatına tebrik ve teşekkürlerini bildirerek, "DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı." bilgisini verdi.

  KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

  Operasyonların devam ettiğini dile getiren Soylu, terör örgütü DEAŞ'ın yakalanan sözde Türkiye emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladı.

  Adana’da yakalanan teröristin bağlantılarına yönelik operasyonların devam ettiğini, başka örgüt mensuplarının da sorgusunun sürdüğünü belirten Soylu, “Terörist Mahmut Özden'e ulaşıldı. Evinde yapılan aramalarda dijital materyal ve bilgisayarlarına el konuldu. Irak ve Suriye’den talimatlar aldığı 10-12 kişilik gruplarla Türkiye’de eylem hazırlığında olduğu, silahların gömüleceği yerler ve bunların kimlerle irtibatlanacağı, Türkiye’ye ekonomik açıdan zarar verecek gruplara eylem yapmak, siyasi ve devlet adamlarını kaçırıp Suriye tarafına götürme planı içinde olduğu çok net bir şekilde aldığı talimatlar ve uygulama planlarıyla belirlendi.” dedi.

  “KAFA KARIŞTIRAN İŞLER VAR”

  Operasyonun devam ettiğini belirten Soylu, şunları söyledi:

  “Kafamı karıştıran başla işler de var o da şu: DEAŞ’ın hiç yapmaması gereken eylemleri de planlandığını görüyoruz. Arkasına bakmak lazım kimin ve nerelerin motivasyon sağladığına bakmak gerekir. Arkadaşlarımız bu yönde çalışmaları yapıyorlar, buna ait riski de ölçmeye ve önlemler almaya çalışıyorlar.”

  Soylu: EAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı VİDEO  DEAŞ ın sözde Türkiye emiri yakalandı #1

  DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalandı VİDEO  DEAŞ ın sözde Türkiye emiri yakalandı #2

  DEAŞ ın sözde Türkiye emiri yakalandı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir