Petrol
97.62
1.00%
Euro
18.3914
0.51%
Dolar
17.9497
0.00%
Altın
1.036
0.54%
Borsa
2774
0.00%
Bitcoin
420.455
-2.98%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Demirtaş Fırat Çakıroğlu'nun ölümü hakkında konuştu

  Demirtaş Fırat Çakıroğlu'nun ölümü hakkında konuştu

  Demirtaş, Ege Üniversitesi'nde dün çıkan olaylarda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında "Bir kişi MHP’lidir diye kıymetsiz diyemezsiniz. Bir gençtir, annesi babası vardır" dedi.
  • CHA
  • 21.02.2015 - 13:09

  Demirtaş Fırat Çakıroğlu nun ölümü hakkında konuştu #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Selahattin Demirtaş, Çağdaş Esnaf Sanayici İş Verenler Derneği’ni ziyaret etti.

  Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirtaş, Ege Üniversitesi’nde Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybettiği olayları değerlendirdi. Demirtaş şöyle konuştu:

  “Bir kişi MHP’lidir diye kıymetsiz diyemezsiniz. Bir gençtir, annesi babası vardır. Ateş düştüğü yeri yakar ama sonuçta Türkiye’nin tamamı bu tür olaylardan eminim ki kaygı duyar. Olmaması için de biz HDP olarak bir kez daha çağrı yapmak isteriz. Bütün gençlerin dikkatli olmasını tavsiye ederiz.”

  Demirtaş Fırat Yılmaz'ın ölümü hakkında konuştu İZLE

  "KİMLERİN OLDUĞU ARAŞTIRILSIN"

  Üniversitede yaşanan olayın arkasının iyi araştırılması gerektiğine işaret eden Demirtaş, “Güvenlik paketinin parlamentoda görüşülmeye başlandığı ve hükumetin dayattığı bir dönemde gerçekleşmiş olması gerçekten de olayın arkasının iyi araştırılması gerektiği hissiyatını bizde uyandırdı. Elbette ki acı bir olay, bu tür ölüm ve cinayetlerin kesinlikle arkasında kimlerin olduğunun iyi bir araştırmayla ortaya çıkarılması lazımdır. Kimliği, düşüncesi ne olursa olsun gençlerin bu şekilde öldürülmesi hepimizi derinden üzüyor, kaygılandırıyor.” diye konuştu.

  “ANNE BABASININ ACISINI PAYLAŞIYORUM”

  Hayatını kaybeden Çakıroğlu’nun anne ve babasının acısını paylaştığını ifade eden Demirtaş, şu açıklamalarda bulundu:

  “Hepsi ana baba evladıdır. Hepsinin anne babasının bir acısı, yüreği vardır. Anne babasının, ailesinin acısını paylaşmak istediğimi belirtmek istiyorum. Herkesin çok dikkatli olması lazım. Bu dönemlerde dikkat ederseniz seçim atmosferine girilen her süreçte üniversitelerde özel olarak tahrikler planlanır. Bu tahrikler hükumetin bilgisi dışında hükumete karşı gerçekleştirilmez. Bizatihi hükumet çoğu zaman bunları örgütler. AKP hükumeti de dün Ege Üniveristesi’nde meydana gelen veya getirilen bu olayın hesabını vermek zorundadır. Örneğin 150 kişilik bir grubun aralarında dışarıdan da kişilerin olduğu grubun üniversiteye girdiği söyleniyor. Ortada hiç polis yok, güvenlik yok. Öğrenciler kavga edecek belli gece gündüz üniversiteyi işgal eden polis o saatlerde yok. Gençlerden biri bıçaklanıyor, 45 dakika 1 saat ambulans yok. Zar zor hastaneye yetiştiriliyor, hayatını kaybediyor. Tüm bunlar bir tezgah mıdır bunların iyi araştırılması lazım. Olay tam olarak nasıl gerçekleşmiş açığa çıkarılması lazım.”

  "BUNDAN SADECE ZARAR GÖRÜRÜZ"

  Üniversite öğrencilerine de seslenen Demirtaş, şu tavsiyelerde bulundu:

  “Gençlerin çok dikkatli davranmalarını tavsiye ediyorum. Sakın ola ki bu olaylar karşısında duygusal reflekslerle birbirini kıracak, tahrik edecek hamleler yapmasınlar. Kimseye tavsiye etmeyiz. Bundan hepimiz sadece zarar görürüz. Defalarca Türkiye’de denendi. Herkes bundan zarar gördü. Karlı çıkan biz olmuyoruz, halk olmuyor. O nedenle MHP’lisi, HDP’lisi, CHP’lisi, AKP’lisi ayrım gözetmeksizin tüm gençlere söylüyorum; aman aman dikkatli olun! Bu tür zamanlar tahriklerin çok yoğun olduğu, olacağı zamanlardır.”

  Oktay Vural'ın TBMM'de konuşmakta zorlandığı anlar - İzle

  Demirtaş Fırat Çakıroğlu nun ölümü hakkında konuştu #2

  Ege Üniversitesi'nde öğrenciler arasında kavga: 1 ölü

  Demirtaş Fırat Çakıroğlu nun ölümü hakkında konuştu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir