Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.442
-0.28%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C
  Demirtaş'tan büst ve bayrak yakma açıklaması

  Demirtaş'tan büst ve bayrak yakma açıklaması

  Selahattin Demirtaş, "Bayrak ve Atatürk büstünü yakanları kınıyorum. Bunlar batıdan doğuya destek gelmesin diye yapılan provokasyondur" dedi.
  • 07.10.2014 - 23:08

  Demirtaş tan büst ve bayrak yakma açıklaması #1

  Türkiye'nin bir çok noktasında yapılan Kobani protestoları ile ilgili konuşan Selahattin Demirtaş, Atatürk heykeli ve Türk bayrağı yakılmasıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

  Sadece bayrak-büst yakanları kınayan Demirtaş, Beyaz Türklerin destegini yitiririz endişesiyle kamu mallarını yakanları ve yağmalayanları kınayan bir açıklama yapmadı.

  Atatürk heykelini ateşe verdiler İZLE

  TAMPON BÖLGE DEĞİL, KORİDOR AÇILSIN

  Demirtaş şunları söyledi:

  "Hamaset yapma günlerini geçtik. Direnişteki insanlar kardeş miyiz, değil miyiz görmek istiyorlar. Bu topraklar kimsenin babasının petrol kuyusu değil, halkların öz yurdudur. Yapılması gereken tampon bölge değil, koridor açılmasıdır. Kobani'nin kendini savunabilmesi için yardımın geçebilmesi amacıyla. Bu direnişi zafere götüreceğiz, buna yürekten inanıyorum. Kobani ne hava saldırısı istiyor, ne de kara harekatı. Sadece bu abluka kalksın ki kendimizi savunabilelim diyorlar. Kobani'nin düşmesini bekleyenler hayretler içinde. Tankları sadece tanksavarlar durdurabilir sanıyorlar. Oysa iradeyle durduruldu.

  Diyarbakır'da Atatürk büstüne çirkin saldırı İZLE

  KOBANİ DEĞİL AZERBAYCAN OLSAYDI...

  Kobani değil Azerbaycan olsaydı, Türk halkı da sınıra yığılsaydı, hükümet oradaki Türkleri gazla copla dağıtır mıydı? İnsanlarımız burayı boşaltmazlar, evlatları orada, IŞİD katliamı ile yüz yüze. Hükümet bu duyguyu anlayamıyor. Bu kararlılık kırılmadığı sürece Kobani düşmeyecek. Halkımız hiçbir yerde geri adım atmadan direnişini sürdürürse ablukanın kırılacağına inanıyoruz."

  Demirtaş tan büst ve bayrak yakma açıklaması #2


  Görüş Bildir