Petrol
112.08
1.26%
Euro
17.3887
0.53%
Dolar
16.305
1.43%
Altın
973.4
0.74%
Borsa
2393
0.00%
Bitcoin
486.649
2.10%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Denizli Valisi Ali Fuat Atik'ten dönerciye üslup özrü

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik'ten dönerciye üslup özrü

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik, koronavirüs denetimleri sırasında döner ustasıyla yaşadığı diyalogda kullandığı ifadelerin kendisini de üzdüğünü belirterek, vatandaştan özür dilediğini bildirdi.
  • AA
  • 18.10.2020 - 12:38

  Denizli'de 16 Ekim'de koronavirüs denetimlerine Vali Ali Fuat Atik de katıldı.

  Esnafa uyarılarda bulunan Atik, bir dönerci dükkanında ustanın maskeyi burnunu açıkta bırakacak şekilde takmasına ve işletme çalışanlarının eldiven takmamasına tepki göstererek kapatma cezası uygulattı.

  Bu olaydan sonra Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bazı medya organlarında, "Denizli Valisinden esnafı azarlayıcı tavır" başlıklı haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

  "KONUNUN HASSASİYETİ ANLAŞILACAKTIR"

  Bugüne değin birçok denetime katıldıklarını, vatandaşın sorunlarını dinlediklerini, salgına karşı verilen mücadeleyi lisanımünasiple anlatmaya çalıştıklarını vurgulayan Vali Atik, "Bahse konu esnafımız ile yaşanan diyalogdaki görüntüler tüm ayrıntılarıyla incelendiğinde başı sonu detaylıca bakıldığında konunun teferruatı ve süreçteki hassasiyetimiz, vatandaşımızı koruma anlayışımız daha net anlaşılacaktır." diye konuştu.

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik'e gebermek istiyorum diyen esnaf İZLE

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik

  "ÜSLUBUM İÇİN ÖZÜR DİLERİM"

  Kurallara uyma konusunda çağrı yapmayı sürdüreceğini belirten Vali Atik, şu değerlendirmede bulundu:

  "Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. İşletmemiz vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyor ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız. Bizler milletimizin hizmetkarıyız. Devlet millet için vardır. Umuyor ve diliyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde daha sakin daha duyarlı daha vakur bir duruşla bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnanıyorum ki salgınla mücadeleyi milletimiz kazanacak. En kısa sürece bu topraklardan koronavirüs illetini hep birlikte yeneceğiz."

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik

  "ÖZRÜ YERİNDE OLMUŞTUR"

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in, koronavirüs denetiminde esnafla girdiği diyalogdan dolayı özür dilemesine ilişkin, "Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur." dedi.

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik ten dönerciye üslup özrü #3

  Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in dönerci ile diyaloğu İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir