Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
693.200
-12.08%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C
  Devlet Bahçeli: MHP'nin sokakta işi yoktur

  Devlet Bahçeli: MHP'nin sokakta işi yoktur

  Bazı siyasi isimlere saldırılar nedeniyle MHP'ye yapılan eleştirilere yanıt veren Devlet Bahçeli, "Bizim sevdamız şiddet değil Türk milletidir, Türkiye'dir" dedi.
  • AA & Ensonhaber
  • 18.01.2021 - 15:17
  • Güncelleme : 18.01.2021 - 15:35

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'nun uğradığı saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Bahçeli, Selçuk Özdağ ve Orhan Uğuroğlu'na yönelik saldırıların partisinin teşkilatıyla ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

  MHP Lideri, bu olayların aynı anda birbiriyle bağlantılı olduğunu ifade etti.

  "MHP'NİN SOKAKTA İŞİ YOK"

  "Sırtımızdan kurban kestirmeyiz." diyen Bahçeli, MHP'nin sokakta işinin olmadığını ve bunun bir komplo olduğunu söyledi.

  Bahçeli, MHP'nin sevdasının şiddet değil Türk milleti olduğuna vurgu yaparak, "Milliyetçi Hareket Partisi’nin sokakta işi yoktur. Kavga ve karışıklıkta hayır görmesi imkansızdır. İnsan onuruna ve demokratik adaba uygun olarak yapılan makul eleştirilere tahammülsüzlüğü asla düşünülemeyecektir. Bizim sevdamız şiddet değil Türk milletidir, Türkiye’dir." dedi.

  "HAVALAR SOĞUMAKLA KALMIYOR, VİCDANLARI DA BUZ TUTUYOR"

  Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının tamamı şu şekilde:

  "Son günlerde tuhaf ve tahrip düzeyi yüksek gelişmeler peş peşe cereyan ediyor. Tutsak ve turfanda zihniyetler bozgunda fetih rüyası görüyorlar. Emperyalizme turnike olanlar tıpkı akbabalar gibi kanat çırpıyor. Havalar soğumakla kalmıyor, bunların vicdanları da buz tutuyor.

  "ÇIRPINDIKÇA BATIYORLAR"

  Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oyun kurmak için el ovuşturan, fırsat kollayan geri ve gölgeli siyaset anlayışları tıpkı baykuşlar gibi aydınlıktan ürküyorlar. Hasretini çektikleri karanlığın Türkiye’ye hâkim olması için çırpınıyorlar. Nitekim çırpındıkça da batıyorlar.

  "MIYMINTI BİR ÇIKAR İÇİN YALAN SÖYLEYİP MHP'Yİ SUÇLUYORLAR"

  Kıytırık bir yer edinmek için muhalefet edenler, mıymıntı bir çıkar için yalan söyleyenler MHP’yi suçlamak, suçlu göstermek gayesiyle diktikleri nifak fidesinin boy atmasını bekliyorlar. Ancak dün başaramadılar, bugün de yapamayacaklar. Tarihi kervanımızı durduramayacaklar.

  "ÜLKÜCÜ HAREKET'E AĞIR İTHAM, DÜŞÜKLÜĞÜN TEYİDİDİR"

  Aynı anda birbiriyle bağlantılı olduğu gün gibi açığa çıkan olayların ülke gündemini meşgul etmesi, bunun yanı sıra kafalarda soru işareti bırakması, özellikle Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e ağır itham ve isnatların yaygınlaşması hem düşündürücüdür hem de düşüklüğün teyididir.

  BAHÇELİ'DEN KARAR GAZETESİNE SERT İFADELER

  Bir yanda 20 Ocak 2021’de ABD Başkan değişimi, diğer yanda Serok Ahmet’i sivriltme çabaları, Karar gazetesinde köşe tutmuş sahte gazetecilerin kışkırtmaları, bunlara ek olarak malum siyasetçi ve gazetecilere saldırılar birbirine eklemlenmiş kuşkulu gündem konularıdır.

  "MHP'YE ÇAMUR ATIYORLAR"

  Nerede gazeteci kılıklı bir marjinal örgüt sevdalısı varsa, nerede terör ve bölücü meraklısı bir soytarı görülüyorsa hepsi bir olmuş, bir araya gelmiş MHP’ye çamur atıyor. Ne gam ne tasa, biz bunların alayına yeteriz, topunun tezgahını inançla bozarız.

  Devlet Bahçeli: MHP nin sokakta işi yoktur #1

  "KOMPLODUR"

  MHP; sokağı bilir, hasmı bilir, haini bilir, tuzak ve tertipleri bilir ve tanır. Ancak Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır. Aynı zamanda bühtandır, komplodur.

  "SIRTIMIZDA KURBAN KESTİRMEYİZ"

  Sırtımızdan kurban kestirmeyiz. Fikir ve siyaset varlığımızı sorgulamaya çalışan icazetli, iradesiz, ilkesiz, karambolden güç devşirmeye uğraşan zehirli emellere de Allah’ın izniyle göz yummayız. Kim nerede düşmüşse oradan kalksın, kim neye maruz kalmışsa önce etrafına baksın.

  BAHÇELİ'DEN DAVUTOĞLU'NA: BEREKETSİZLİĞİNİN FATURASINI ŞAHSINA KESMELİDİR

  Serok Ahmet’in gündemde olduğu her dönemde Türkiye’de bir sorun olmuştur. Bu şahıs bereketsizliğinin faturasını önce şahsına kesmelidir. MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir konu değildir. Hangi şaibeli odaklara el açtığı artık ortadadır. ABD’deki Başkan değişimiyle eş zamanlı olarak, Serok ve partisinin, aynı şekilde tetikçi köşe yazarlarının hızlandırdığı iftira kampanyaları tesadüfi değil, alçak bir planın mahsulüdür. Serok Ahmet boşuna uğraşmasın, pis oyunları, birilerinin gözüne girme sinsilikleri maya tutmaz.

  "MHP'Yİ HAFİFE ALMASINLAR, MHP'YE KARA ÇALMASINLAR"

  Karar gazetesinin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir. Bilhassa Taha Akyol MHP’yi bilir, tavsiyem mezkur sipariş üzerine yazan isimlerle birlikte Serok Ahmet’e bizi acilen anlatmasıdır.

  "MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN KAVGA VE KARIŞIKLIKTA HAYIR GÖRMESİ İMKANSIZDIR"

  Milliyetçi Hareket Partisi’nin sokakta işi yoktur. Kavga ve karışıklıkta hayır görmesi imkansızdır. İnsan onuruna ve demokratik adaba uygun olarak yapılan makul eleştirilere tahammülsüzlüğü asla düşünülemeyecektir. Bizim sevdamız şiddet değil Türk milletidir, Türkiye’dir. Ülkücüler Hak yolundan dönmez, halkın çizgisinden sapmaz, hakkını yedirmez, haksızlığa asla gelmez. Ya devlet başa ya kuzgun leşe dememizin esası da budur. Hiç kimse sabrımızı yanlışa yormamalı, kutlu davamızın emanetlerini çiğnemeye kalkışmamalıdır.

  "KOBANİ'YE SELAM GÖNDERİLEN YILLAR GERİDE KALDI"

  Serok Ahmet ümidini dış güçlere bağlamasın, Kobani’ye selam gönderdiği yıllar geride kalmıştır. Başkasının metruk kayığına binenlerin istikameti sahil değil bataklığın ta dibidir. Milliyetçi Ülkücü Hareket herkesin hayat, düşünce, inanç ve ifade hakkına saygı duyar. Önemle altını çiziyorum ki, eleştirilere saygı duymamız için ahlaki, meşru ve hukuki olması şarttır.''

  Devlet Bahçeli: MHP nin sokakta işi yoktur #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir