Petrol
93.84
0.10%
Euro
18.4531
0.49%
Dolar
18.5746
-0.28%
Altın
1.028
0.31%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
378.863
0.17%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Devlet Bahçeli: Teröre tarafsız ve hareketsiz kalınamaz

  Devlet Bahçeli, Gara katliamından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tutan Kemal Kılıçdaroğlu'na "Devleti karalamak, PKK'yı aklamaktır" sözleriyle tepki gösterdi.
  • AA & Ensonhaber
  • 18.02.2021 - 15:11
  • Güncelleme : 18.02.2021 - 15:38
  Devlet Bahçeli: Teröre tarafsız ve hareketsiz kalınamaz

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gara katliamı ile ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin paylaşımda bulundu.

  Devlet Bahçeli, şehitlerin ölümünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sorumlu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu'na sert bir dille yanıt verdi.

  Terörizmin insanlığın ortak düşmanı olduğunu belirten Bahçeli, "Terörizmin kanlı eylemleri her insan, her toplum, her ülke için en şedit hıyanet, en şeni cinayettir." ifadelerini kullandı.

  "TERÖRE KARŞI TARAFSIZ KALINAMAZ"

  Teröre karşı göz yumulamayacağını, tarafsız ve hareketsiz kalınamayacağını vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

  "Bu yüksek tehditle dişe diş mücadele, insan onurunun muhafazası için milli ve tarihi bir sorumluluktur. Mesele ağırdır, çözümü şarttır. Bu konunun aması, ancağı, fakatı, eğeri olamaz. Aksi tutum ve davranışlar terörizme can suyu vermek, terör örgütlerinin doymak bilmez pis kursağına hizmet etmektir.

  Teröre sıcak ve sempatik tavırlar iş birlikçiliktir, aynı şekilde ihanete teşneliktir. Terör örgütlerinin adını telaffuz etmekten kaçınanlar, karanlık projelere figüranlık yapanlar masumlara ve mazlumlara sıkılan kurşunların tetiği ve namlusu olan rezillerdir.

  Devlet Bahçeli: Teröre tarafsız ve hareketsiz kalınamaz #1

  "CUMHURBAŞKANIMIZI SORUMLU TUTMALARI UTANÇ VERİCİ"

  Gara katliamını devletin üstüne yıkma oyunu maalesef malum siyasi partilerin temel propagandası haline gelmiştir. Terörle mücadeleyi gölgelemek, bu alandaki muvaffakiyeti örselemek isteyen zillet ittifakı ağız birliği halinde ve hiç utanmadan konuşmaktadır.

  CHP Genel Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir.

  "DEVLETİ KARALAMAK PKK'YI AKLAMAK DEMEKTİR"

  CHP, HDP, İP ve diğer marjinal partiler Gara’da Türkiye’nin karşısında pozisyon almış, PKK’nın safına girmişlerdir. Sabun köpüğü nasıl eriyorsa, bu partiler millet vicdanında o nispette erimiştir. Çakma devrimciler, çıkarcı yazarlar, yeteneksiz aydınlar yüzsüzce devleti suçlamışlardır.

  Zillet ittifakı PKK’yla simbiyoz ilişki kurmuştur. HDP; CHP ile İP’i kolonileştirmiş, hatta kolon atmıştır. Karşımızdaki tablo milli güvenliğimiz için vahim bir tehlikedir. Gara’da devleti karalamak terör örgütü PKK’yı aklamak demektir. Bu dil terörist Karayılan’ın dilidir.

  "TÜRK DEVLETİ GARA'DA HIYANETE BEDEL ÖDETTİ"

  Bilinmesini özellikle ve önemle isterim ki, Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak şayet Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız. Türk devleti Gara’da hata yapmamış, hıyanete bedel ödettirmiştir. Zilletin karın ağrısı budur.

  Tarihsel döngü, dünyada yeni bir gücün ortaya çıktığı ve egemen güçle rekabet etmeye başladığı dönemlerde gerilimlerin yoğunlaştığını göstermektedir. Türkiye yükselen güçtür, Gara’da sadece PKK’yla değil, destek veren stratejik tehditlerle de mücadele etmiştir.

  Devlet Bahçeli: Teröre tarafsız ve hareketsiz kalınamaz #2

  "İHANETİN ÇİRKİN HARABELERİNİ YIKACAĞIZ"

  Devlet yönetmek, en kötü durum senaryosuna bile hazır olmayı gerektirir. Türkiye her ihtimale, her tertip ve tuzağa, her türlü yıkım propagandasına devlet ve millet dayanışmasıyla karşı koymaya, cevap vermeye muktedirdir.

  Terörle mücadelede Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin değerli komuta heyetinin, kahraman askerlerimizin, polislerimizin, korucularımızın Allah şahittir ki sonuna kadar arkasındayız. İhanetin çirkin harabelerini yıkacağız, huzur ve refahın tarafı olacağız.

  "GARA'NIN KARASI KAHRAMANCA KAZINDI"

  Gara’nın karası kahramanca kazınmış, kuytudaki korkak ve zillet siyaset kalabalığı ise Türk milletinin muhteşem iradesiyle kızağa çekilmek için beklemeye alınmıştır. Gün ola harman ola, hepsi birden yel olacak sel olacak layıklarını bulacaklardır.

  Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin Mübarek Regaib Kandili’ni en içten niyazlarımla birlikte kutluyor, Rabbim’den birlik, dirlik, esenlik, sağlık ve selamet dolu yıllar diliyorum. Ayrıca aziz şehitlerimizi rahmetle, hürmetle anıyor, gazilerimize uzun bir ömür temenni ediyorum."


  Görüş Bildir