Euro
15.3309
-0.02%
Dolar
13.4362
-0.01%
Altın
785.8940
-0.03%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
567.794
-2.85%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Devlet Bahçeli'den Ermenistan açıklaması

  Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ermenistan'ın Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur" ifadelerini kullandı.
  • Haber Merkezi
  • 27.09.2020 - 15:57
  • Güncelleme : 27.09.2020 - 15:57
  Devlet Bahçeli'den Ermenistan açıklaması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

  "KANLI SAYFA AÇILMIŞTIR"

  Gerçekleştirilen saldırının düşmanca olduğunu belirten Devlet Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "Ermenistan’ın bugün sabah saatlerinde dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzilerine, sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar düşmancadır, yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir. Tovuz Bölgesi’nde artan gerilimler sıcak çatışmaya dönüşmüş, zulüm ve terör yöntemlerinin kimin tarafından kullanıldığı da iyice netleşmiştir.

  "MASUMLARIN KANINI DÖKEN ÜLKE ERMENİSTAN'DIR"

  Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri, Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır.

  Bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, barışa yüzünü dönen, sivil ve masumların kanını döken ülke Ermenistan’dır. Artık her şey meydandadır. Güney Kafkasya’da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir.

  Temmuz ayında, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Tovuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından milli güvenlik tehdididir.

  "BU SALDIRGANLIK BÜTÜN İLKE VE ESASLARA AYKIRI"

  Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırıdır. Özellikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği, bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir.

  Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların Kafkasya’dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır.

  Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır.

  Devlet Bahçeli den Ermenistan açıklaması #1

  "ERMENİSTAN'IN TÜRK MİLLETİ KARŞISINDA TUTUNMA İHTİMALİ YOKTUR"

  Türk düşmanlarının farklı coğrafyalarda husumet nöbetine girdiği ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi, iki devlet ve tek millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır.

  Ermenistan zulmünü ve hunhar suikastlarını lanetliyorum. Kalbimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesileyle ilan ediyorum. Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum.

  Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegâne gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur.

  "KANIMIZLA, CANIMIZLA AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ"

  Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bütün müstevli odakları tekraren uyarıyorum: Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır.


  Görüş Bildir