Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
523.795
-8.40%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  Devlet Bahçeli'den gündeme ilişkin açıklamalar

  Devlet Bahçeli'den gündeme ilişkin açıklamalar

  MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı konuşmada, seçimin yenilenmesinin ve koalisyonun kurulamamasının tek nedeninin Erdoğan olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 25.08.2015 - 15:43

  Devlet Bahçeli den gündeme ilişkin açıklamalar #1

  MHP Lideri Devlet Bahçeli açıklamalarda bulundu. Yeniden seçim kararının alınmasının ve koalisyonun kurulamamasının nedeninin Erdoğan olduğunu söyleyen Bahçeli "Erdoğan en sonunda muradına ermiş, amacına ulaşmıştır. Erdoğan her fırsatta koalisyonu kötümsemiş, koalisyonun önüne geçmiştir. 7 Haziran seçimlerinin yenilenmesinin asıl suçlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye konuştu.

  Devlet Bahçeli: Erken seçimin suçlusu Erdoğan'dır VİDEO

  Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

  ERDOĞAN AMACINA ULAŞTI

  "Erdoğan en sonunda muradına ermiş, amacına ulaşmıştır. Bundan sonraki uygulamalar anayasanın 114. maddesi içerisinde gerçekleşecektir. Erdoğan her fırsatta koalisyonu kötümsemiş, koalisyonun önüne geçmiştir. 7 Haziran seçimlerinin yenilenmesinin asıl suçlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır.

  7 Haziran seçimlerinin üzerinden 1 hafta bile geçmeden milletimize bunun hesabını veremezler diyen Erdoğan'dır. Bu erken seçim değil yeniden seçim olur diyen Erdoğan'dır.

  AK Parti'nin 13 yıla yaklaşan iktidar dolu yıllarının sorgulanmaması için Erdoğan canını dişine takmıştır.

  Bugün Türkiye'nin geçmişini tartışan değil, yeni süreci tartışan bir koalisyona ihtiyaç var.

  ERDOĞAN HAYSİYETLİ DEĞİLDİR

  Erdoğan haysiyetli değildir. Ailesi ve şahsından başka kimseyi düşünmemektedir. 7 Haziran'ın üzerinden geçen 79 günün üzerine bir koalisyon hükümeti mümkün olmamış, Davutoğlu boşa kürek çekmiş, hem görevlendirilmiş hem de talimatlandırılmıştır.

  Davutoğlu CHP'ye koalisyon kurma teklifini dahi götürmemiş, Türkiye'yi oyalamıştır.

  Hala üzerindeki sis perdesi aralanmamış olan Suruç katliamında 32 kişi katledilmiş, Türkiye tam bir kaosa sürüklenmiştir.

  Koalisyon arayışları esnasında terör düğmesine basılması elbette kuşku vericidir. Bu süreçte hain saldırıların artması, özerklik ilanları titizlikle yorumlanmalıdır.

  Erdoğan Trabzon'da ne mutlu şehir analarına nutkunu atarken göze batmamıştır da şehit albayın sözleri göze batmıştır. Türk milleti çözüm süreci isimli parçalanma, taviz sürecinin bedelini ödemektedir. PKK yol keserken AK Parti seçim için yatırım yapmıştır.

  Erdoğan her şeyi oldu bittiye getirmiştir. Seçim tarihini dahi ilan etmiştir. Peki Erdoğan bu cesareti nereden almaktadır? Bir görevlendirme yapılmamışken Davutoğlu seçimle ilgili tasarruf hakkını kendine nereden görmüştür? Bu kanunsuzluk, bu siyasi dayatma ne kadar devam edecektir?

  Türk milleti Ak Parti'ye oy verenler gidişhatın tehlikesinin farkında değil midir?

  Erdoğan pisliklerin hesabının sorulmaması için Davutoğlu ile iş birliği yapmıştır. Bunun neresine siyasi yorum getireceğiz?

  PKK'LILARIN MECLİSE GİRME NEDENİ ERDOĞAN

  5 gün içinde seçim hükümetinin kurulması Anayasa gereğidir. Ak Parti'nin hükümeti sona erecektir. Artık PKK'nın meclise girmesine sayılı günler kalmıştır. Bunun sorumlusu da Erdoğan'dır.

  Ak Parti CHP koalisyonu kurulması konusunda ısrarcı olduk. Davutoğlu ve beraberindeki heyet TBB'de partimizi ziyaret ettiler. MHP'nin nasıl bir hükümet kurulması yönündeki tutumumuz değişmemiştir.

  AK Parti, HDP ile bir koalisyon ihtimalini her ne hikmetse düşünmemiştir. Ancak kader ağlarını örmüş AK Parti ile HDP'yi aynı çizgiye getirmiştir.

  ONURSUZCA BİR HÜKÜMET OLMAKTANSA..

  Onursuzca bir hükümet olmaktansa şereflice bir muhalefet olmak doğru değil midir? Siyasi ilkelerimizi menfaat uğruna harcasaydık şehitlerimize ne diyecektik? Türkiye'yi namerde muhtaç etmeyiz dedik. Gerekirse gövdemizi taşın altına koymaya hazırız dedik ancak AK Parti bunları duymadı çünkü Erdoğan'ın buyruğu böyleydi.

  BİZE HAYIRCI DİYEREK SALDIRANLAR..

  Bize hayırcı diyerek saldıranlar gerçekleri saptıranlardır. Bizim hayır dediğimiz ne varsa Türkiye'nin hayrınadır. MHP ne iktidardan kaçtı ne koalisyondan. Bırakın havuz medyası dedikodu yapsın biz doğru yolda yürümeye devam edeceğiz.

  Erdoğan'ın akıbeti tamamiyle iktidarın devamına bağlıdır. Bu demokrasi tarihimizde görülmemiş bir sapmadır.

  Bugünkü siyasi krizin dış uzantıları da vardır. Bu hesap sandıkta unufak olacaktır. Türk milleti AK Parti'yi inanıyorum ki seçimde kenara bırakacaktır. AK Parti olmazsa Türkiye huzura kavuşacaktır."

  "Partinizden isimlere teklif gelirse tepkiniz nasıl olur?"

  "Bizim partililerimiz değil dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır ne de satılır.

  Baykal olmasaydı Erdoğan olmazdı AK Parti iktidarı olmazdı.

  Başbakan'ın çağrısını çağrı olarak kabul etmiyoruz. Görevini yerine getirsin."

  Devlet Bahçeli den gündeme ilişkin açıklamalar #2


  Görüş Bildir