Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.048
1.85%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Devlet Bahçeli'den HDP'ye oy verenlere yeni benzetme

  Devlet Bahçeli'den HDP'ye oy verenlere yeni benzetme

  Devlet Bahçeli, HDP'ye oy verenler için yeni bir benzetme yaparak "Sosyalist kalıntıları" dedi.
  • 07.08.2015 - 10:35

  Devlet Bahçeli den HDP ye oy verenlere yeni benzetme #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’ye oy verenler için geçtiğimiz günlerde kullandığı “Boğaz’da viski yudumlayan şerefsizler” ifadesinin ardından dün de ‘sosyalist kalıntılar’ benzetmesini yaptı. Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinde tek başarılı partinin MHP olduğunu söyledi.

  Habertürk gazetesinden Saliha Çolak'ın haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genişletilmiş il istişare toplantılarına dün Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta devam etti. Partililere 7 Haziran’dan bu yana izledikleri politikanın gerekçelerini, koalisyon ve çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini anlatan Bahçeli’nin şu mesajları verdiği öğrenildi:

  "TEK BAŞARILI PARTİ MHP'DİR"

  7 Haziran seçimlerinin tek başarılı partisi MHP’dir. “HDP de 80 milletvekili çıkardı” deniliyor. Bütün baskılara rağmen 2011’de 30 milletvekili çıkardıkları yerde şimdi 57 milletvekili çıkardılar. İstanbul ve bazı yerlerde de tek tük HDP milletvekili çıktı, ama bunların içinde sadece HDP oyu yok. Sosyalist partilerin geçmişteki kalıntılarından 21 tanesi de bir araya gelmiş, “HDP’ye oy verelim” demiştir. “Bunun içerisinde viski yudumlayanlar da var” dedik. Kimse 21 sosyalist kalıntıyı hesaba katmıyor. “Bu viski içenler kimdir?” diye bizi sorguluyor. Biz olmadığımıza göre, siz biliyorsunuz. Kulüpçü kulüpçüyü, meyhaneci meyhaneciyi tanır.

  KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞBAKANLIK TEKLİFİ

  CHP de çıkmış, yüzde 60 bloku uydurmuş. Bu blok neyin nesi? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sen ne Türkiye’yi ne CHP’yi ne de MHP’yi tanıyorsun. İhanet ile MHP yan yana olamaz. “Yüzde 60 blok ile hükümeti kuralım, ilk 2 yıl Başbakanlığı da Sayın Bahçeli’ye verelim” diyor. Bizi tanımamış okul arkadaşımız. Sanki Çin’den gelen bir Başbakan oyuncağı var, onu bize verirse el çırpıp “Bu benim” diye bağıracağız. MHP’yi çocuk mesafesinde görüp bir oyuncakla kandıracağını zannedenler, kendi partinin içerisinde çocuklaştırılmış, her gelenin oyuncağı haline düşmüştür.

  PKK'NIN SİYASİ TALEPLERİ

  PKK’nın siyasi talepleri nedir? İmralı canisinin, bağımsız Kürdistan kurulması yolunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden talepleridir. Demokratik özerklik adı altında planlanmış. Buna İmralı canisinin aklı ermez ama küresel güçler bunu yazıp vermişler. AB ilerleme raporları her yıl yayımlanıyor. Orada demokrasi, insan hakları bağlamında PKK talepleri ile uyumlu öneriler Türkiye’ye sunuluyor.

  KÜRDİSTAN İÇİN 20 İLDE ÇALIŞMALAR

  Raporlar demeti, bu ihanet cümleleri AKP için çok yumuşak bir ortam hazırladı. Güneydoğu Anadolu’da PKK’nın alan hâkimiyeti kurarak, gelecekte bağımsız bir Kürdistan’ın kuzey ayağını oluşturabileceği 20 ilimizde sinsi sinsi çalışmalar başladı. İktidarın çoğunluğundan yararlanılarak bazı yasalar çıkarıldı. İktidar “Çözüm süreci zedelenmesin” diye sessiz kaldı, göz yumdu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir