Petrol
84.43
0.64%
Euro
19.2498
-0.04%
Dolar
18.6372
0.06%
Altın
1.048
0.59%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
312.905
1.19%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Devlet Bahçeli'den İstanbul'un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bahçeli, fethin yankılarının hala devam etmekte olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 29.05.2021 - 15:38
  Devlet Bahçeli'den İstanbul'un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, İstanbul'un fethi ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

  Bahçeli, "İstanbul’un fethinin yankıları hala devam etmektedir. Görülüyor ki, fethimizin onuruna fetretin ve nefretin zehrini bulaştırmak isteyenler oldukça faaldir" dedi.

  İSTANBUL'UN FETHİYLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI

  Açıklamalarına devam eden Bahçeli, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Türklere dev bir emanet olarak bıraktığını söyledi.

  Bahçeli İstanbul'un önemine ise şu sözlerle değindi:

  "İstanbul Türk-İslam medeniyetinin yüz akı, boğazın iki yanına tutunmuş incisi ve Türk milletinin iftiharıdır. İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır."

  "FETİH BİR İSTİLA DEĞİLİ VİCDAN SEFERBERLİĞİDİR"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Twitter hesabından İstanbul'un fethine ilişkin yaptığı açıklaması şu şekilde:

  "Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasıyla başlayan uzun Ortaçağ karanlığı İstanbul’un fethi ile sonlanmış, müteakiben Yeniçağ’ın kapıları açılmıştı. Fetihle birlikte yeryüzünün çehresi değişmiş, Türklüğün muzaffer ruhu aklın, adaletin ve ahlakın cihanşümul çağrısı haline gelmişti.

  Fetih bir istila, bir işgal, bir imha hareketi veya tevarüs edilen bir medeniyet birikimini yağma ve talan harabeliği değildir. Fetih, iman dolu gövdesiyle mücadele eden bir milletin gönül seferi, vicdan seferberliğidir. Çürümeye karşı taptaze ümitlerin dâhiyane sedasıdır.

  "YANKILARI HALA DEVAM EDİYOR"

  İstanbul’un fethinin yankıları hala devam etmektedir. Görülüyor ki, fethimizin onuruna fetretin ve nefretin zehrini bulaştırmak isteyenler oldukça faaldir. Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır.

  Ortaçağ alışkanlıklarından kurtulamayan, ilkel dürtülerinden arınamayan, ilkesiz ve iradesiz eğilimlerinden uzaklaşamayan iç ve dış odakların İstanbul’un fethine karşı tahammülsüzlükleri hiç kuşkusuz tedavisi imkansız klinik bir vaka, hatta bir zillet hastalığıdır.

  Dünyanın en büyük Türk kenti maalesef ehil ve emin olmayan, neye ve kimlere hizmet ettiği meçhul bulunan tehlikeli bir zihniyetin tasallutu altındadır. Kifayetsiz muhterisler İstanbul’un fetih mirasını ileriye taşımayacak kadar takatsiz, yükseltemeyecek kadar da taksirlidir.

  Devlet Bahçeli den İstanbul un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor #1

  "İSTANBUL, BÜYÜK HAKANIMIZ FATİH'İN DEV EMANETİDİR"

  İstanbul, fethimizin düşmeyecek şehri, büyük Hakanımız Fatih’in dev emanetidir. Konstantinopolis sayfası şehit kanıyla mühürlenip kapatılalı 568 yıl olmuştur. Bu sayfayı tekrar açmaya heveslenmek tasfiye ve telini vatan evlatları için mecburi olan köksüz Bizans komplosudur.

  Bizans devleti tarihten silinmiş olsa da kokuşmuş hayaleti, zulmet hedefleri dolaşımdadır. İstanbul Türk-İslam medeniyetinin yüz akı, boğazın iki yanına tutunmuş incisi ve Türk milletinin iftiharıdır. İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır.

  "İSTANBUL, TÜRK MİLLETİNİN HAS BAHÇESİDİR"

  Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş güzel komutanları, kutlu hünkarımız Fatih Sultan Mehmet Han’ı, manevi önderlerimizi, fethe memur edilmiş kahraman neferlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum. İstanbul Türk milletinin has bahçesi, coğrafyaların bayraktarıdır.

  Unutulmasın ki, zulüm 1453’de başladı diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir. Çünkü 1453’de karadan yürütülen gemilerin, surları döven millet kudretinin eliyle İstanbul çekim alanı, cazibe merkezi olmuş, insaniyetin, merhametin, hakka ve hukuka hürmetin mührüyle sivrilmiştir.

  İstanbul sevdamızın sancağı, kabul edilmiş dualarımızın mükâfatı, zaferlerimizin kaynağı, umutlarımızın vahası, son yurdumuzun ebedi varlığıdır.

  Şairin dediği gibi;

  Bulanık akan sular durulacak yeniden,

  Gökyüzüne direkler vurulacak yeniden,

  Saâdet menziline varılacak yeniden,

  Çağlar üstü bir nizam kurulacak yeniden."

  Devlet Bahçeli den İstanbul un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor #2

  TAKSİM CAMİİ VE ÇAMLICA KULESİ'YLE İLGİLİ AÇIKLAMA

  "Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı’nın kesişim noktasında inşa edilen ve 1,5 asırlık bir hayali hakikatle buluşturan Taksim Camii’nin dün itibariyle resmen açılmasından büyük bir bahtiyarlık duyduğumu özellikle paylaşıyorum.

  Sembolik temeli 2017 yılının Şubat ayında atılan Taksim Camii’nin açık ve kapalı alanında 4 bin kişinin ibadeti mümkündür. İstanbul’a bir millet eserinin daha kazandırılması, inancımızın itibarına muazzam bir katkı sağlanması milletimizi sevince boğmuştur.

  "ÇAMLICA KULESİ, İSTANBUL'UN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK"

  Ayrıca bugün yerden yüksekliği 369 metre olan Avrupa’nın en büyük kulesinin hizmete sunulması bir diğer memnuiyet verici gelişmedir. Artık İstanbul’daki tüm radyo vericileri tek elde toplanarak İstanbul’un güzelliğine güzellik eklenecektir.

  Bu vesileyle Çamlıca Kulesi’yle birlikte Taksim Camii’nin yapımında ve hizmete açılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Fethimizin 568’inci yıl dönümü kutlu olsun diyorum."

  Devlet Bahçeli den İstanbul un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor #3

  Devlet Bahçeli den İstanbul un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor #4

  Devlet Bahçeli den İstanbul un fethi mesajı: Yankıları devam ediyor #5


  Görüş Bildir