Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos paylaşımında Atatürk'ü andı
ensonhaber.com

Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleşen Büyük Taarruz, Türk ordusunun zaferiyle sonuçlandı.

Şanlı zafer, dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti.

Zaferin 101’inci yılına ilişkin İşleri Başkanlığı, İstiklal mücadelesine yönelik bir mesaj yayınlandı.

Paylaşımda, Türk milletinin ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğine dikkat çekildi.

"Hiç kimse onurumuzu çiğneyemeyecek"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi göstermiştir ki hiç kimse onurumuzu, namusumuzu ve mukaddesatımızı çiğneyemeyecek, şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımızı susturamayacak, bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı al bayrağımızı gönderden indiremeyecektir.

"Bizlere düşen milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenmek"

Bugün bizlere düşen, ecdadımızın büyük zorluklarla kazandığı 30 Ağustos Zaferi'ni bütün yönleriyle derinlemesine okumak, inanç, umut, azim ve fedakarlık sembolü bu mücadele ruhunu nesilden nesile aktarmaktır. Milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenerek birlik, beraberlik içerisinde ülkemiz ve milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışmaktır.

"Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere..."

Bu vesileyle başta cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şükran ve minnetle yad ediyoruz.

Geçmişten bugüne vatanımız, dinimiz, ezanımız, bayrağımız, istiklal ve istikbalimiz uğruna fedayı can eden bütün şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize rahmet ve mağfiret diliyoruz. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, vatanımızı, milletimizi, devletimizi ilelebet payidar eylemesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.