Euro
9.0318
-0.05%
Dolar
7.4439
-0.39%
Altın
440.25
-0.38%
Borsa
1.574
1.12%
Bitcoin
274.999
-0.36%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler

  Diyarbakır'da HDP tarafından dağa kaçırılan kızı için nöbetine devam eden Nazlı Sancar, "Kızımın elinden kalem aldılar, silah verdiler. Benim kızımın hayali okumaktı" dedi.
  • AA
  • 03.12.2020 - 15:19
  • Güncelleme : 03.12.2020 - 19:25
  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler

  Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 458. gününde sürüyor.

  Van'dan 9 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan kızı Şeyma Sancar için oturma eylemini sürdüren Nazlı Sancar, eyleme evlatlarına kavuşuncaya kadar devam edeceklerini söyledi.

  "KALEM ALIP SİLAH VERDİLER"

  9 yıldır kızından haber alamadığını belirten Sancar, "Kızımın hayalini çaldılar. Kızımın elinden kalem aldılar, silah verdiler. Benim kızımın hayalleri okumaktı." ifadesini kullandı.

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler ViDEO

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler #1

  "TESLİM OL" ÇAĞRISI YAPTI

  Sancar, teslim olması çağrısı yaptığı kızına, "Kızım, devlet güçlerine teslim ol.  Gel kızım onlar haindir, onların içinde kalma. Gel devletimize teslim ol." diye seslendi.

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler #2

  "BİRLİK OLUP EVLATLARIMIZI İSTEYELİM"

  Dağa 2015'te kaçırılan oğlu Adil Kabaklı için Gaziantep'ten gelerek evlat nöbetine katılan anne Cennet Kabaklı ise oğlunu çok özlediğini dile getirdi.

  Kabaklı, şunları kaydetti:

  "Oğlumu HDP aldı, PKK'ya verdi. Ben evladımı istiyorum. HDP'nin parmağı var içinde. Ne istediler benim evladımdan? Buradan diğer illere de sesleniyorum. Çocukları kaçırılan annelere, babalara sesleniyorum; gelsinler,  birlik olalım ve evlatlarımızı isteyelim. Dağdaki evlatlarını indirsinler. Gelsinler, korkmasınlar."

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler #3

  Diyarbakır annesi: Kızımın elinden kalem alıp, silah verdiler #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir