Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.130
-0.56%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki

  HDP’li Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden tahliye edilmesine ilişkin sözler sarf eden Bülent Arınç’a, bir tepki de 448 gündür HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerden geldi.
  • İHA
  • 23.11.2020 - 16:45
  • Güncelleme : 23.11.2020 - 20:35
  Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki

  HDP’li Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde tahliye edilmesine ilişkin açıklamalar yapan Bülent Arınç’a, 448 gündür HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler sert tepki gösterdi.

  "GELSİN BİZE DESTEK VERSİN"

  Bülent Arınç’ın, HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasına yönelik açıklamalarına, elinde tutuğu kızı Songül’ün fotoğrafıyla tepki gösteren anne Fatma Akkuş, "Selahattin Demirtaş insanları sokağa çağırdığı zaman kızım Songül Sur’da rehin tutuluyordu. Bülent Arınç’ın Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istemesi bizleri çok derinden üzdü. Bizler evlat nöbetindeki aileler olarak 1,5 yıldır burada nöbetteyiz Bülent Arınç gelsin bizlere de destek versin. Bizim çocuklarımız da masumdur ve dağa götürülüp ölüme terk edilmişler. Bizlerinde hakkı var, Selahattin Demirtaş için insan hakları var ise bizler içinde olması gerekiyor" dedi.

  Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki VİDEO

  Diyarbakır da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki #1

  "DEMİRTAŞ MASUM OLSAYDI EVLATLARIMIZ YANIMIZDA OLURDU"

  Evladından 5 yıldır haber alamadığını ve sesine dahil hasret kaldığını aktaran Ramazan Üçdağ’ın annesi Mevlüde Üçdağ, "Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için önce bizlerin evlatları serbest bırakılması gerekiyor. Bizim çocuklarımız dağa kaçırıldığında Selahattin Demirtaş o zaman HDP Genel Başkanıydı, ben çocuğum için çok mücadele verdim ama izine rastlayamadım. Bülent Arınç Selahattin Demirtaş suçsuz ve masum demiş, o suçsuz masum olsaydı şimdi evlatlarımız hepsi sıcak yuvasında olurdu. Biz Demirtaş’ın serbest bırakılmasını asla istemiyoruz ve masum değildir. Masum olsaydı bu elimde tutuğum fotoğraftaki masum çocuğu dağa götürmezlerdi" diye konuştu.

  Diyarbakır da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki #2

  Gaziantep'te ikamet eden anne Songül Altıntaş, vatani görevi için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 448 gündür eylemde olduğunu söyledi. Demirtaş’ın masum olmadığını belirten anne Altıntaş, "Bülent Arınç Selahattin Demirtaş’ın suçsuz olduğunu ve masum olduğunu belirtmiş. Madem masumsa bırakılsın tamam da, peki ya benim oğlumun ne suçu vardı vatani görevine gidiyordu onu alıp dağa kaçırdılar. Bülent Arınç kaçırılan asker ve polislerden neden bahsedip istemiyor, Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyor. Bizler evlatlarımızın kokusuna bile hasret kalmışız. Bir Diyarbakır anneleri olarak Bülent Arınç’ı kınıyorum" şeklinde konuştu.

  Diyarbakır da evlat nöbeti tutan ailelerden Bülent Arınç’a tepki #3


  Görüş Bildir