İHA

Düzce’de meydana gelen olayda yeni sanayi sitesinde bulunan çöp konteynerinde, tek tırnaklı hayvana ait olduğu belirlenen etlerinden sıyrılmış kemikler bulunmuştu.

Olayın ardından harekete geçen ekipleri ile Tarım Orman Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları çalışmada kemiklerin ata ait olduğunu belirlemişti.

At kesen şahıs yakalandı

Araştırmayı derinleştiren ekipler, kemikleri gece saatlerinde bir şahsın bıraktığını belirledi.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şahsı yakaladı. Emniyette ifadesi alınan şahsın, yeme içme sektöründe iş yerinin olduğunu tespit etti.

Ekipler, şahsın atı nerede kestiğini ve kendi iş yerinde mi kullandığını yoksa satışını mı yaptığını belirlemeye çalışıyor.

Şahsın bir işletmesi var: Numuneleri aldık sonuç bekliyoruz

Valisi Selçuk Aslan, Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve Jandarma Komutanı Alb. Murat Kılıç, basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Vali Selçuk Aslan, “Vatandaşların ihbarıyla çöp konteynerinde kemikleri olduğu belirlendi. Polis ile Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince numuneler alındı. Veteriner raporunda kemiklerin ata ait olduğu belirlendi. Polis ekipleri çevrede güvenlik kameralarını inceleyerek yaptıkları çalışmada faili yakaladılar. Şahsın bir işletmesi var. O işletmeden de diğer işletmelerden de numune aldık. Laboratuvara gönderildi bu numuneler. Sonuçları bekliyoruz. Şu anda çok netiz. Elimizdeki kemik parçalarının yakaladığımız fail tarafından bırakıldığı çok açık. Şahıs bu atı nerede kesti, neden buraya bıraktı? Bu soruların cevabı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Araştırdığımız konu ise bu at nerede kesildi, kemik parçalarına ait et nerede? Bu sorunların cevabını arkadaşlarımız araştırıyor.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)