Euro
9.676
0.73%
Dolar
8.0825
0.94%
Altın
459.29
1.1%
Borsa
1.404
-0.26%
Bitcoin
497.000
-2.54%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 9 C
  Ekmeleddin İhsanoğlu Sisi ile görüştü

  Ekmeleddin İhsanoğlu Sisi ile görüştü

  MHP'den milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Mısır'da darbeyle başa gelen Abdulfettah Sisi ile görüştüğü ortaya çıktı.
  • 20.04.2015 - 12:29

  Ekmeleddin İhsanoğlu Sisi ile görüştü #1

  Mısır El Ahram gazetesinin haberine göre, geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday olan, şimdi de Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsaoğlu, Mısır'da darbeyle yönetimi ele geçiren Abdulfettah Sisi ile bir görüşme yaptı.

  Daha önce İslam İşbirliği Teşkilatı Başkanı olarak Sisi ile görüşen İhsanoğlu'nun halihazırda resmi görevi olmadan da Sisi ile görüşmesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.

  MHP'NİN SÜRPRİZ ADAYI

  İhsanoğlu, başarısız geçen cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra siyaseti bıraktığını açıklamasına rağmen, milletvekili listelerinin YSK'ya teslim edilmesine az bir zaman kala ani bir kararla MHP'nin 'sürpriz aday'ı olmuştu.

  SİSİ HEMEN ARDINDAN CIA BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

  Abdulfettah Sisi, bu görüşmenin ardından CIA Başkanı John Brennan ile görüştü.

  Daha önce açıklanmayan görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler ile terörle mücadele konusunun ele alındığı belirtildi.

  Görüşmede Mısır İstihbarat Servisi Başkanı Halid Fevzi, CIA Başkanı Brennan'ın Özel Müsteşarı Theodore Singer ve ABD'nin Kahire Büyükelçisi Robert Stephen Beecroft'un da hazır bulunduğu  ifade edildi.

  Ekmeleddin İhsanoğlu Sisi ile görüştü #2

  Ekmeleddin İhsanoğlu bozkurt işareti yapamadı İZLE

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir