Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
350.999
4.54%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Elazığ'da seçimi kazanan başörtülü aday itiraz edecek

  Elazığ'ın Keban ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti adayı, en yakın rakibine 906 oy fark atmasına rağmen seçime itiraz etti.
  • 31.03.2014 - 17:16
  Elazığ'da seçimi kazanan başörtülü aday itiraz edecek

  Elazığ da seçimi kazanan başörtülü aday itiraz edecek #1

  Elazığ'ın Keban ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti adayı Fethiye Atlı, en yakın rakibinden 906 oy fazla almasına rağmen daha fazla oy aldığına inandığı için seçim sonuçlarına itiraz edeceğini söyledi.

  ELAZIĞ'DA TEK KADIN VE BAŞÖRTÜLÜ ADAY

  AK Parti'nin Elazığ'da tek kadın ve başörtülü belediye başkan adayı Atlı, açıklamada, 2000 yılında başörtüsü nedeniyle Keban Mal Müdürlüğü muhasebe servisi elemanıyken görevine son verildiğini iddia etti. Keban Belediyesi'nde 9 belediye meclis üyesinden 7'sini AK Parti'nin aldığını ve ilçede ilk defa bir kadının da meclis üyeliğine seçildiğini aktaran Atlı, "Arkadaşlar, sandıkların diğer illerden bir saat erken açılmasından dolayı Türkiye'de ilk başörtülü belediye başkanının ben olduğumu söyledi" dedi.

  Elazığ da seçimi kazanan başörtülü aday itiraz edecek #2

  "OYLAR SAYILSIN İSTİYORUM"

  Seçimlerin hem ilçeye hem de ülkeye hayırlar getirmesini dileyen Atlı, kendisine bin 716 oy çıktığını ancak bu rakamın daha fazla olacağına inandığını dile getirerek, "Belediye Başkanlığı ve İlçe Meclis Üyeliğine itiraz edeceğim. En yakın rakibime 906 oy fark atmama rağmen seçime itiraz ediyorum. Oyların yeniden sayılmasını istiyorum çünkü daha fazla oy aldığımı düşünüyorum. Az bir oyla da 8. belediye meclis üyeliğini alacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Kendisinden desteklerini esirgemeyen tüm seçmenlere teşekkür eden Atlı, görev süresi boyunca herkesten dua istediğini ve başkanlık görevini hayırlı şekilde geçirmeyi istediğini belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir