Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
389.683
-6.65%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ifade verdi

  Ergenekon davasının 5 yıldır firari olan sanığı duruşma salonuna gelerek ifade verdi.
  • Ajanslar
  • 01.07.2015 - 11:23
  Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ifade verdi

  Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ifade verdi #1

  Ergenekon davasının 5 yıldır firari olan sanığı Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, yargılamanın yapıldığı mahkemenin duruşma salonuna geldi ve ifade verdi.

  Bakıcı hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı.Mahkeme bugün duruşmaya katılan Bakıcı'ya yurtdışına çıkış yasağı koydu.

  YARGILAMAYA DEVAM EDİLDİ

  Ergenekon davası kapsamında dosyaları ayrılan sanık Bedrettin Dalan ile firari sanıklar eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Deblevidze'nin yargılanmasına devam edildi.

  İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile tarafların avukatları katıldı. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi.

  YILLAR SONRA İLK KEZ

  Sanık Bakıcı, hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan yıllar sonra ilk kez hakim karşısına çıktı. Bakıcı'nın kimlik tespitinin yapılmasının ardından, ifadesi alınmaya başlandı.

  YAKALAMA KARARI KALDIRILDI

  Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Mustafa Bakıcı'nın savunmasının alınmış olması nedeniyle hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına ve serbest bırakılmasına karar verdi.  Mahkeme heyeti ayrıca Mustafa Bakıcı'nın yurtdışına çıkış yasağı koydu.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Mahkeme sanıklar Emrah Gönenci, Turhan Çömez ve Saipir Debzlelvidze'nın hakkındaki yakalama kararının beklenilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

  İddianamede, Bakıcı'nın "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "Terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan ise 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir