Petrol
91.63
-0.07%
Euro
18.5472
0.00%
Dolar
18.5692
-0.01%
Altın
1.027
-0.24%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
378.242
3.18%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Emin Çölaşan'dan akil insanlara eleştiri

  Çözüm sürecine karşı sert muhalefet izleyen Emin Çölaşan bugünkü yazısında akil insanlarla dalga geçti, hakarete varan eleştirilerde bulundu.
  • 18.10.2014 - 09:40
  Emin Çölaşan'dan akil insanlara eleştiri

  Emin Çölaşan dan akil insanlara eleştiri #1

  Kobani olayları sonrası yara alan çözüm sürecinde hükümet, akil insanlarla buluşarak yeni bir yol haritası çıkarmanın hazırlığında. İşte bu gelişme sonrası hükümetin muhalif kalemlerinden Çölaşan bugün kaleme aldığı yazısında akil insanları eleştirdi.

  "ÇAPTAN DÜŞMÜŞ VE UNUTULMUŞ"

  Akil inanları "çaptan düşmüş ve unutulmuş eski şarkıcılar, türkücüler, arabeskçiler, artizler, işadamları, gazeteciler" olarak niteleyen yazar, kamuoyunun bilinen isimlerine "kelle" diyor. Çölaşan'ın o yazısından satır başları;

  "HER GRUPTA 9 KELLE VARDI"

  "Kürtçülük sorunu ile açılım sürecini Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Tarhan Erdem, Kezban Hatemi, Doğu Ergil, Lale Mansur, Yılmaz Erdoğan, Hülya Koçyiğit ve listede yer alan diğer yiğitler çözmeyecek de ben mi çözeceğim!
  Tayyip bunları yedi gruba ayırmıştı. Her grupta dokuz kelle vardı. (Yedi çarpı dokuz eşittir 63.) Bunlar Anadolu’ya dağılıp propaganda gezileri yaptılar.

  ''GÜLÜNÇ OLDULAR AMA OLSUN''

  Gittikleri her yerde devletin valileri tarafından beş yıldızlı otellerde beleş tarafından ağırlandılar, ahaliye nutuk attılar. Pek çok yerde protesto edildiler, olaylar çıktı, gülünç oldular ama olsun varsın. O kadarcık kusur kadı kızında bile olur!

  ''İYİ Kİ KURTARICIMIZ AKİLLER VARMIŞ''

  Yarın sadrazam Ahmet bunlarla yine Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya gelip konuşacak ve yardım isteyecek. İyi ki kurtarıcımız akiller varmış.
  Her birine bütçenin vatana hizmet faslından maaş bağlanmalı, ülkemizin dört bir yanına ayrıca heykelleri dikilmeli!"


  Görüş Bildir