Petrol
110.38
-0.36%
Euro
17.2751
1.40%
Dolar
16.0845
1.00%
Altın
965.9
1.80%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.411
-1.23%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Emniyet'ten IŞİD açıklaması

  IŞİD içerisinde faaliyet gösteren bazı şahısların Şanlıurfa'da tedavi edildiği ve masraflarının devlet tarafından karşılandığı iddiasına Emniyet'ten yalanlama geldi.
  • 12.09.2014 - 03:16
  Emniyet'ten IŞİD açıklaması

  Emniyet ten IŞİD açıklaması #1

  Emniyet Genel Müdürlüğünce, IŞİD içerisinde faaliyet gösteren bazı şahısların Şanlıurfa'da tedavi edildiği ve masraflarının devlet tarafından karşılandığı iddiasına ilişkin, kentteki hastanelerde yapılan çalışmalarda söz konusu şahısların tedavi edildiklerine ilişkin herhangi bir tespit yapılmadığı bildirildi.

  Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Taraf gazetesinde  bugün  " IŞİD içerisindeemniyet müdürü sıfatıyla üst düzey faaliyet gösteren Ahmet El H. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 8 kişinin Şanlıurfa'ya getirilerek çeşitli hastanelerde tedavi edildikleri ve masrafların devlet tarafından karşılandığı" yönünde haber yayınladığı anımsatıldı.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  "Şanlıurfa'da bulunan hastanelerde yapılan çalışmalarda söz konusu şahısların tedavi edildiklerine ilişkin herhangi bir tespit yapılmamıştır.

  Bahse konu haberde isimleri geçen Mustafa A., Yusuf El R., Mustafa H., Halil El M., Muhammed El M., Ahmet El S., Hasan H., Salim El D. ile Ahmet El H.   isimli şahıslar hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır."

  İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DE YALANLADI

  İl Emniyet Müdürlüğü, Taraf gazetesinin, "Bağdadi'nin sağ kolu Urfa'da tedavi edildi" iddiasını yalanladı.

  Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Taraf isimli gazetenin bugünkü sayısında ve internet sitesinde yer alan, "Bağdadi'nin sağ kolu Urfa'da tedavi edildi" şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

  Söz konusu haberde, "Geçen ay Rakka'ya yapılan ABD bombardımanında sol bacağı kopan Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) tepe isimlerinden Ahmet El H'nin Türkiye'de tedavi edildiği belirlendi" yönünde iddialara yer verildiği vurgulanan açıklamada, şunlar belirtildi:

  "Son dönemde Şanlıurfa'da  IŞİD militanlarının olduğu, devlet eliyle hastanelerdetedavi edildiği yönünde çeşitli basın ve yayın organlarında kaynağı belli olmayan ancak tahmin edilen mesnetsiz haberler yapılmaktadır. Amacı belli grupların ortaya attığı provokatif ve asılsız bu iddialar büyük bir sorumsuzluk örneği olup, ulusal güvenlik ve vatandaşın selameti konularının bu şekilde istismarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği açıktır.

  Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda, haberlerde adı geçen Ahmet El H. isimli şahsın ilimizdeki hastanelerde tedavi görmediği anlaşılmış olup, sağlık kuruluşlarına intikal eden tüm yaralı şahıslarla ilgili gerekli çalışmalar gizlilik ve hassasiyet içerisinde yürütülmektedir."

  Açıklamada, "gayri ciddi haberlerin belli bir kesim tarafından maksatlı olarak istihbarat birimleri ve güvenlik güçlerinin imajını zedelemek ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni uluslararası platformlarda zor durumda bırakmak için yapıldığı" kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir