Euro
11.0893
0.09%
Dolar
9.5147
0.15%
Altın
546.22
0.18%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
595.587
-0.05%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Erdoğan başkanlık sistemi ihtiyaçtır dedi

  Erdoğan başkanlık sistemi ihtiyaçtır dedi

  AK Parti kurmaylarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet ve cumhurbaşkanlığı arasındaki uyum için başkanlık sistemine ihtiyaç olduğunu söyledi.
  • 17.01.2015 - 10:32

  Erdoğan başkanlık sistemi ihtiyaçtır dedi #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam AK Parti Grup Yönetim kurulunu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda misafir etti. Milletvekilleri yemeğin ardından sarayı gezdi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı 3.5 saat sürdü.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞART

  19 Ocak Pazartesi günü Ak Saray'da yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında başkanlık sistemine ihtiyaç olduğunu söyleyen Erdoğan, "Hükümet ve cumhurbaşkanlığı arasındaki istişare ve danışmanın anlamlı ve aktif olabilmesi için başkanlık sistemine ihtiyaç var. Şeffaflık ve denetim konusunda çok dikkatli olunmalı. Türkiye'de asıl sorun, kayıt dışı ekonomi. Bunun kayıt altına almaya başardığınızda diğerleri arkasından gelir. Örneğin inşaat sektörü çok önemli. Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüdür. Sert kararlar alırsanız, ekonomiyi olumsuz etkiler" dedi.

  Sohbette gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

  İÇ GÜVENLİK PAKETİ YASALAŞTIRILMALI

  İç güvenlik paketi çok önemli, onun bir an önce yasalaştırılması gerekir. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları son derece sakıncalı. "Biz barajı aşamazsak sonrasını devlet düşünsün" ne demek?

  BAKANLAR KURULU'NA BAKANLIK EDECEĞİM

  16 Türk devleti sembolü konusunda Muhafız Alayı öneri getirdi, ben de kabul ettim.

  Bakanlar Kurulu'na bakanlık edeceğim. Bir daha ne zaman olur onu sekreterya konuşur. MGK toplantısında bile bir sonraki toplantıya sonradan karar veriliyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir